مسعود صالحیه: هدف دکتر ابطحی خدمت واقعی به پیشکسوتان است/ شخصی از خانواده والیبال باید ریاست فدراسیون را برعهده بگیردپیشکسوت والیبال ایران اعتقاد دارد هدف مدیرعامل صندوق حمایت، خدمت واقعی به پیشکسوتان است و اگر همه برنامه های او عملی شود اتفاق خوبی در این صندوق خواهد افتاد.

مسعود صالحیه پیشکسوت والیبال ایران در گفت و گو با خبرنگار صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور با ابراز امیدواری نسبت به اتفاقات خوب در این صندوق بیان داشت: هدف دکتر ابطحی مدیرعامل صندوق این است که به پیشکسوتان واقعاً خدمت کند. او در مدتی که مدیریت این صندوق را برعهده گرفته زحمات زیادی کشیده اما به ثمر رسیدن اهداف او مستلزم این است که به این صندوق کمک شود چون هرچه پول بیشتری باشد می توان خدمات بهتری ارائه داد.

این پیشکسوت همچنین با تأکید بر این که انتخابات فدراسیون والیبال باید هرچه سریع تر انجام شود، گفت: هرچه تکلیف ریاست زودتر مشخص شود به نفع والیبال است چون ما زمان زیادی تا مسابقات انتخابی المپیک 2020 نداریم باید در این مدت کوتاه برنامه ریزی و اردوهای تدارکاتی برگزار شود.

مربی سابق تیم ملی والیبال ادامه داد: من خودم والیبالی هستم و دیدگاهم این است که یک شخص از خانواده والیبال باید ریاست فدراسیون را برعهده بگیرد حتی جوان هم باشد خوب است. بقیه خانواده هم به او کمک می کنند ولی باید دید سیاست وزارت در مورد انتخابات و گزینه ها چیست.

این پیشکسوت درخصوص بازیکن سالاری نیز عنوان داشت: همانطور که در زمان مربی گری ولاسکو بازیکن سالاری به شایسته سالاری تبدیل شد و این مربی توانست قدم های خوبی برای والیبال بردارد و موفقیت های بزرگی به دست بیاورد. بازیکن سالاری جز ضرر دستاورد دیگری ندارد. با شایسته سالاری است که می توان بهترین تیم و مهره ها را انتخاب کرد.

وی افزود: یزدانی خرم رئیس اسبق فدراسیون بازیکن سالاری را قیچی کرد و از پیشکسوتان و مشورت آن ها زیاد بهره برد. یزدانی خرم از سال 1995 برنامه موفقیت این رشته را شروع کرد، بعد از پیروزی انقلاب ما 10 سال که کلا در والیبال نبودیم بعد از آن هم مقام هایی نهم و دهم آسیا را به دست می آوردیم ولی یزدانی خرم با برنامه ریزی تغییرات زیادی به وجود آورد، سال 1995 من به همراه اسماعیل حبیبی مربی تیم ملی بودیم و تیم بعد از 20 سال در جمع 4 تیم برتر آسیا قرار گرفت و تیم های خوبی را شکست داد. ما قبل از آن تنها سال 1966 مقام سوم آسیا را به دست آورده بودیم که من هم خودم عضو تیم بودم ولی دیگر موفقیتی نداشتیم تا 20 سال بعد که همان 1995 بود. از آن زمان کم کم مربیان خارجی مانند ایوان به ایران آمد. ایوان برای والیبال پایه خیلی کار کرد سرتاسر ایران رفت و استعدادها را انتخاب و نظارت کرد. او مشکلات مربیان را هم به آن ها گوشزد می کرد. بعد گاییچ و بعد حسین معدنی مربی گری کردند.

این پیشکسوت اضافه کرد: وقتی ولاسکو سرمربی تیم ملی شد ما قهرمان آسیا و در لیگ جهانی عضو 8 تیم برتر شدیم. بعد کوواچ سرمربی شد و با نتیجه زحمات ولاسکو چهارمی جام ملت ها و ششمی برای جام جهانی را به دست آورد ما دو پله صعود کردیم ولی بازدهی برای ولاسکو بود. بعد لوزانو هدایت تیم را برعهده گرفت و بعد از رفتن او ایگور کولالویچ سرمربی تیم شد که همچنان سرمربی است. الان سن بازیکنان ما بالا رفته و آسیب دیدگی دارند و بعضی ها از آن ها هم اشباع شده اند، نیاز به جوانگرایی داریم و البته از بازیکنان مسن تر هم باید استقاده کنیم. باید این تیم را برای المپیک 2024 هماهنگ کرد و می تواند افتخارت گذشته حتی بیشتر از گذشته هم به دست آورد.