رضایی در گفت‎وگو با صندوق حمایت:

روز پیشکسوت نمادی برای احترام به این قشر خواهد بود/پارالمپیک میدانی برای آموزش و کسب تجربه نیستسرپرست کاروان پارالمپیک ایران در بازی‌های ۲۰۲۰ توکیو گفت: روز پیشکسوت می‎تواند تجلی مناسب و نمادی برای احترام به این قشر باشد.

هادی رضایی در گفت‌وگو با روابط عمومی صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور تصریح کرد: جزو نخستین افرادی بودم که در روزهای ابتدایی صندوق حمایت به عضویت آن درآمدم. در واقع نخستین باری که صندوق حمایت تشکیل شد، به عنوان نماینده ورزش جانبازان در مراسم افتتاح صندوق حضور داشتم. امروز اعتقاد دارم صندوق حمایت به اصلاحاتی ساختاری نیاز دارد تا رویکرد حمایتی مناسب‎تری را از قهرمانان و پیشکسوتان داشته باشد.

وی با اشاره به نام گذاری روز 17 دی ماه به نام روز پیشکسوت در تقویم، یادآور شد: طرح خوبی است و اعتقاد دارم باید به پیشکسوتان احترام گذاشته شود. نه تنها یک روز بلکه باید هر روز، روز پیشکسوت باشد. البته همین که چنین روزی در تقویم جای داده خواهد شد، می‎تواند تجلی مناسب و نمادی برای احترام به این قشر باشد.

سرپرست کاروان پارالمپیک ایران در بازی‌های ۲۰۲۰ توکیو گفت: روز گذشته، سیزدهمین نشست بازی‎های پارالمپیک توکیو را برگزار کردیم. این جلسه با فدراسیون‌هایی که شانس کسب سهمیه بودند، تشکیل شد. سیاست‎های اعزامی خود را به تمامی رشته‎ها و فدراسیون‎هایی مربوطه اعلام کردیم. سیاست ما برای این دوره از بازی‎های کیفی‎گرایی است. بدین معنا که اگر ورزشکاری سهمیه کسب کند اما شانس به دست آوردن مدال را نداشته باشد، به بازی‎ها اعزام نخواهد شد. در واقع با رکوردها و متر و معیاری که در نظر گرفته‎ایم، ممکن است در رشته‎‎ای مانند دوومیدانی 40 سهمیه المپیک کسب کنیم اما اعزام ما شاید در بین 19 تا 15 نفر باشد.

وی با بیان اینکه پارالمپیک میدانی برای آموزش و کسب تجربه نیست، ادامه داد: بر مبنای 4 گروه، طلا، نقره، برنز و شانس کسب مدال در بازی‎های آسیایی دسته بندی المپیک 2020 را مصوب کرده‎ایم. دسته چهارم شامل افرادی هستند که با رکورد کنونی خود شانس کسب مدال در پارالمپیک را نخواهند داشت اما با همان رکورد، در بازی‎هایی آسیایی اول یا دوم خواهند شد. بر همین اساس این نفرات هم به توکیو اعزام می‎شوند.

رضایی گفت: شرایط را برای اعزام سخت گیرانه در نظر گرفته‎‎ایم. در بازی‎های آسیایی جاکاراتا هم همین کار را کردیم و همه چیز را کیفی در نظر گرفتیم.

سرپرست کاروان پارالمپیک ایران در بازی‌های ۲۰۲۰ توکیو گفت: والیبال نشسته ایران، نخستین سهمیه کشورمان را در بازی‎های المپیک و پارالمپیک کسب کرده است. سیامند رحمان در وزنه‎برداری، خانم ارم و ساره جوانمردی هم در تیراندازی سهمیه‎های پارالمپیک توکیو را کسب کرده‎اند. 4 سهمیه برای ما قطعی شده است و تا آبان ماه سال آینده برای افزایش این تعداد سهمیه فرصت خواهیم داشت.