پانزوان در گفت‎وگو با صندوق حمایت:

صندوق حمایت برنامه‎های خوبی دارد/ خیلی از ورزشکاران بزرگ شرایط خوبی ندارنددارنده 2 مدال برنز بازی‎های آسیایی گفت: صندوق حمایت برنامه‎های خوبی برای انجام دارد و امیدوارم نهادهای مربوطه توجه بیشتری به صندوق بکنند.

سید مهدی پانزوان در گفت‌وگو با روابط عمومی صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور تصریح کرد: حدود 2-3سالی است که از وزنه برداری دور هستم و شهر رودسر در کنار اعضای خانواده‎‌ام به زندگی غیر ورزشی خود ادامه می‎دهم. در واقع ارتباطم با وزنه برداری به صورت کامل قطع است و خیلی هم اخبار مرتبط با این رشته را دنبال نمی‎کنم.

وی در خصوص اینکه چرا از وزنه‎برداری دور است، یادآور شد: باید از ما خواسته شود که در کنار وزنه‎برداری قرار بگیریم. اینکه چرا از وزنه‎برداری دور هستم، به سیاست‎های موجود در ورزش برمی‎گردد. اینکه چرا یک ورزشکار و مربی به این راحتی کنار می‎رود و دیگر کسی سراغ آن نمی‎‌آید، اتفاق خوبی در ورزش نیست.

دارنده 2 مدال برنز بازی‎های آسیایی در خصوص انتخابات پیش روی فدراسیون وزنه‎برداری، عنوان کرد: امیدوارم فرد شایسته‌ای که برای وزنه‌برداری مفید است و استان‎های کشور به او نظر مثبت دارند، به عنوان رئیس فدارسیون انتخاب شود. به اعتقادم وزنه‎برداری ایران حال و روز خوبی ندارد و با مشکلات زیادی روبه‎رو هستیم. اگر فکری به حال آن نشود، این مشکلات در آینده افزایش پیدا میکند.

وی با اشاره به اقدامات اخیر صندوق حمایت یادآور شد: صندوق حمایت برنامه‎های خوبی برای انجام دارد و امیدوارم که این برنامه‌ها عملیاتی شود. البته اعتقاد دارم با توجه به شرایط اقتصادی، صندوق حمایت خودش به حمایت و توجه بیشتری از سوی نهادهای مربوطه دارد. در ایران ورزشکاران بزرگ کم نداریم که به خوبی می‎دانم خیلی از آنها، زندگی سختی دارند.

پانزوان افزود: تمام عمر این افراد در ورزش و ورزش تمام زندگی‎ آنها بوده است اما امروز نه تنها از ورزش به دور هستند، بلکه شرایط مساعدی هم ندارند. پیشکسوتان سرمایه‎های ورزش کشور هستند و باید توجهات ویژه‎ای به آنها داشت.