در گفت‎وگو با روابط عمومی صندوق حمایت:

محمدرضا نوایی: اینکه مردم به یاد پیشکسوتان باشند بسیار عالی استدارنده مدال برنز بازی‎های آسیایی 1974 گفت: اینکه مردم به یاد پیشکسوتان باشند بسیار عالی است.

محمدرضا نوایی، دارنده مدال برنز بازی‎های آسیایی 1974 در گفت‌وگو با روابط عمومی صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور تصریح کرد: متاسفانه هفته گذشته در حین تمرین، انگشت پایم دچار شکستگی شد و با اعلام نظر پزشکان متخصص باید حدود دو هفته استراحت داشته باشم. ورزش همه چیز من است و اگر ورزش نکنم، باشگاه نروم و به شاگردانم کشتی فرا ندهم، دچار مشکلات عدیده روحی خواهم شد. به همین دلیل هر روز درگیر ورزش هستم.

وی ادامه داد: سه روز در هفته خودم تمرین می‎کنم و سه روز دیگر هم به علاقمندان، کشتی آموزش می‎دهم.

دارنده مدال برنز بازی‎های آسیایی 1974 در خصوص نتایج اخیر تیم ملی کشتی آزاد ایران در جام دان کلوف؛ گفت: نتایج به دست آمده خوب و امیدوارم این روند نتایج مثبت است. پرویز هادی، حسن و رضا یزدانی عملکرد بسیار خوبی داشتند و امیدوارم روز به روز شاهد رشد و شکوفایی کشتی کشورمان باشیم.

وی با اشاره به نام گذاری روز 17 دی ماه به نام روز پیشکسوت در تقویم، یادآور شد: این اتفاق خیلی خوبی است. اینکه مردم به یاد پیشکسوتان باشند بسیار عالی خواهد بود. در هر صورت پیشکسوتان عمر خود را در ورزش سپری کرده‎اند و تمام هدفشان بالا بردن پرچم این کشور بوده است و این اقدامات باعث شادی آنها خواهد شد.

نوایی در ادامه این موضوع یادآورر شد: از 8 سالگی تختی را میشناختم و اخبار مرتبط به او را دنبال میکردم. او از نوادر تاریخ دنیا است. همین الان وقتی به او فکر می‎کنم، بسیار متعجب می‎شود که چگونه بدن او با 87 کیلوگرم وزن در آن مقطع زمانی، یک گرم چربی هم نداشت. یا عباس زندی چگونه آن بدن بینظیر را داشت. حبیبی هم به همین صورت. به تنها پاسخی که می‎رسم این است که آنها فقط با زحمت و تلاش شبانه‎روزی به این جایگاه رسیدند.