با اشاره به نام گذاری روز 17 دی ماه به نام روز پیشکسوت؛

برزگر: باید کاری کنیم که جوانان بدانند پیشکسوتان داری ارج و قرب هستندپیشکسوت کشتی گفت: هر اقدامی که به موضوع جوانمردی، فرهنگ، ادب و رسوم ما بازگردد مفید واقع خواهد بود اگر جوانان بدانند که پیشکسوتان دارای ارج و قرب هستند، مسیر را گم نمی‎کنند.

منصور برگزر در گفت‌وگو با روابط عمومی صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور در خصوص نتایج تیم ملی کشتی ایران در رقابت‎های جام دان کلوف اظهار داشت: این قبیل مسابقات شروعی برای مسیر پیکارهای جهانی و المپیک است. مسابقاتی مثل جام یارگین یا 22 بهمن خودمان از این دست پیکارها هستند. در واقع محلی برای محک خوردن و مشخص شدن میزان آمادگی ورزشکاران است.

وی ادامه داد: انتظار از حسن یزدانی پیروزی‌های متوالی و قهرمانی است. مگر می‌توان از فوق ستاره کشتی آزاد ایران انتظار دیگری هم داشت. حسن یزدانی یک فوق ستاره است و غیر از این توقعی از او نمی‎رود. البته باید به این قهرمان توجه شود. از پرویز هادی هم همین انتظار می‎رود که دست پر به کشور برگردد. پرویز هادی در سنگین وزن عملکرد خوبی داشت و با شایستگی صاحب نشان طلا شد.

پیشکسوت کشتی گفت: رضا بیش از دو سال به‌خاطرِ مصدومیت از میادین دور بود و در اولین بازگشت بین‌المللی‌اش به مدال رسید که جای تقدیر دارد. همین بازگشت رضا یزدانی به تشک کشتی، یک همت بزرگ بود. این بازگشت اتفاق خوبی است اما باید قبول کنیم شرایط سنی رضا یزدانی خاص است و کادر فنی باید مراقب او باشد که خدایی نکرده مجددا مصدوم نشود.

وی با اشاره به انتخابات پیش روی کشتی خاطرنشان کرد: ما در ایران المپیکی کار و فکر نمی‎کنیم. به نظرم بهتر این است انتخابات رشته‎های المپیکی بعد از این بازی‎ها برگزار شود. یعنی به هر فردی که رئیس می‎شود 4 سال فرصت بدهیم تا برنامه ریزی و تلاش بکند. یعنی از این المپیک تا المپیک بعدی. اگر بخواهیم ورزش ما رشد کند، باید المپیک را مرجع قرار بدهیم.

وی با اشاره به نام گذاری روز 17 دی ماه به نام روز پیشکسوت در تقویم، یادآور شد: این اتفاق خوبی است. هرکاری که به جوانان کمک کند، مفید خواهد بود. هر اقدامی که به موضوع جوانمردی، فرهنگ، ادب و رسوم ما بازگردد مفید واقع خواهد بود. اگر راه را به آنها نشان بدهیم و بگویم که پیشکسوتان دارای ارج و قرب هستند، به آنها راه را نشان داده‎ایم. آنها دیگر مسیر را گم نمی‎کنند و به راحتی به سوی اهدافشان می‎روند.