دستور وزیر ورزش برای تشکیل کمیته پیشکسوتان در فدراسیون‌هاوزیر ورزش و جوانان در مراسم تجلیل از پیشکسوتان ورزش که با حضور مسئولان بلندپایه وزارت و کمیته ملی المپیک برگزار شد همه فدراسیون‌ها را موظف کرد تا کمیته پیشکسوتان را تشکیل و فعال کنند.

به گزارش پایگاه خبری صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور و به نقل از ایسنا، مراسم تجلیل از پشکسوتان ورزش با حضور وزیر ورزش و جوانان و صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک در محل کمیته برگزار شد. در این مراسم جمعی از پیشکسوتان ورزش در رشته‌های مختلف به همراه تعدادی از رؤسای فدراسیون‌ها حضور داشتند.

مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در این مراسم بیان کرد: از حضور همه پیشکسوتان، قهرمانان نامی و رؤسای فدراسیون‌ها تشکر می‌کنم. از برادر عزیزم آقای صالحی امیری که این ایده را داشت تشکر می‌کنم. خیلی خوشحالم امروز در این جمع با شکوه و معنوی حضور پیدا کردم. تک تک شما بخشی از تاریخ ارزشمند این کشور هستید. شما خاطرات بسیار خوشی را با پیروزی‌ها و قهرمانی‌های‌تان رقم زدید. باید نسل جدید ورزش از این تجربیات استفاده کند. شعار ما این است به گذشته افتخار می‌کنیم و به آینده امیدوار هستیم.

او ادامه داد: فکر می‌کنم باید یک کاری را به عنوان اصل در فدراسیون‌ها اجرا کنیم و در جلسه فردا روسای فدراسیون‌ها ابلاغ می‌کنیم که همه فدراسیون‌ها موظف هستند کمیته پیشکسوتان را تشکیل و فعال کنند. تا جمع حاضر به سالی یک‌بار محدود نشود. بنا بر تصمیمی که با آقای صالحی امیری گرفتیم این نشست را در نیمه اول سال جدید هم خواهیم داشت و گزارش تشکیل کمیته پیشکسوتان را خواهیم گرفت. فرا رسیدن سال جدید را به هموطنان و جامعه ورزش تبریک و تهنیت می گویم.

اعضای هیأت اجرایی، سجادی، عبدالحمید احمدی، ژاله فرامرزیان، رضوانی، سهرابیان، پهلوان زاده، خلیلی، نبی، حسن روشن از مسئولان حاضر در این مراسم بودند.شاهرخ شهنازی و اصغر رحیمی در این مراسم حضور نداشتند.