داورزنی: با وجود جنگ اقتصادی باز هم می‌توان موفق بود/ مخالف رویارویی مستقیم با نمایندگان رژیم اشغالگر قدس هستیممعاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: در سه‌گانه، شاهد برگزاری مجمع انتخاباتی دموکراتیک و عدات محور بودیم.

به گزارش پایگاه خبری صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور و به نقل از تسنیم، محمدرضا داورزنی در پایان مجمع انتخاباتی فدراسیون ورزش سه‌گانه اظهار داشت: با تشکر از تمامی نامزدهایی که در فاصله چندماهه خود را برای برگزاری مجمع آماده کردند. شاهد برگزاری مجمع انتخاباتی دموکراتیک و عدات محور بودیم. امروز در مجمع سه‌گانه نیز نامزدهایی که احساس وظیفه کردند حضور داشتند و برنامه‌های خود ارائه کردند.

وی افزود: رشته سه‌گانه جا برای کار بسیار دارد و جا دارد تا با برنامه‌های استراتژیک و بعضا طولانی و 10 ساله از وضعیت موجود تغییر پیدا کند. امیدوارم گودرزی بتواند این فضا را تغییر بدهد. باید از ایده های نوو خرد جمعی استفاده کرد و گام‌های بلند برداشت. بودجه‌های دولتی نمی‌تواند شرایط سه گانه را تغییر بدهد. گودرزی باید با استفاده از بنگاه‌های اقتصادی و حامیان مالی و فعالان اقتصادی بهره ببرد و با استفاده از برندهای مناسب شرایط خوبی را برای این رشته فراهم کند.

داورزنی گفت: باید شرایطی فراهم شود تا این رشته برای پخش تلویزیونی آماده شود، به هرحال سه گانه جزو رشته‌های پر مخاطب است. با نمایش بیشتر سه‌گانه می‌توان اسپانسرهای بیشتری را جذب کرد.امیدوارم گودرزی در هیئت رئیسه خود نیز از افراد خوبی استفاده کند. به هرحال به تنهایی نمی‌توان کار کرد. در همین راستا هیئت‌های استانی نیز باید فعال تر شود. از ظرفیت‌هایی که در فدراسیون کارگری، دانش آموزی، نیروهای مسلح هست، استفاده کرد.

وی تصریح کرد: نباید آرزوهای‌مان را کوچک بگیریم. ما باید در بسیاری از رشته‌ها در آسیا جزو اولین‌ها باشیم و در جهان جزو سه تیم برتر. به هرحال ما کشور ثروتمندی هستیم به لحاظ ظرفیت‌های انسانی و نیروهای خوبی داریم. اگرچه جنگ اقتصادی شرایط را کمی سخت کرده است اما در این شرایط هم می‌توان موفق بود.

داورزنی تاکید کرد: فدراسیونی نمی‌تواند موفق باشد که تنها دریک حوزه کار کند. در بخش‌های داوری، مربیان و ورزش پایه باید کار کند. وزارت ورزش و جوانان نیز از فدراسیون‌هایی که برنامه دارند حمایت خواهد کرد. گودرزی در طی سال‌هایی که نایب رئیس فدراسیون سه گانه بوده است با فضای این رشته آشنا است. امیدوارم در 4 سال آینده شرایط از امروز ایده‌آل‌تر باشد. تشخیص اعضای مجمع این بوده که با مهدی گودرزی بهتر می‌توانند کار کنند. این به منزله نفی مابقی نامزدهای دیگر نیست. از رئیس فدراسیون می‌خواهم که از حالا از ایده‌ها و برنامه‌های دیگر نامزدها که دیروز رقیب بودند و امروز می‌توانند یک همکار و یار باشند استفاده کند.

وی گفت: سه مجمع دیگر در پیش داریم. امیدوارم این سه مجمع نیز به خوبی برگزار شود و تکلیف فدراسیون‌هایی که با سرپرست اداره شدند، مشخص گردد.

داورزنی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ما 50 فدراسیون داریم و امسال با توجه به قانون منع به کارگیری بازنشستگان بار مضاعف داشتیم و مجمع چند فدراسیون را دوباره برگزاری کردیم. با وجود اینکه برخی از افراد می‌گویند انتخابات مهندسی شده است اما در این چند روز شاهد بودیم که نامزدها حضور پیدا می‌کنند و برنامه‌های خودشان را ارائه می‌کنند و در نهایت یک نامزد انتخاب می‌شود.

وی افزود: امروز هم 10 نامزد در مجمع فدراسیون سه گانه حضور پیدا کردند و دو نفر به مرحله دوم کشیده شد و اعضای مجمع تشخیص دادند که گودرزی برگزیده شود. با توجه به برنامه‌هایی که ارائه شد، امیدوارم شاهد روزهای بهتری از سه گانه باشیم. در مرحله دوم مجمع انتخابات امروز مشاهده کردیم که برخی نامزدها عنوان کردند که اعضای مجمع به نفع فرد مورد نظر آنها رای بدهند، این خلاف قانون نیست. به هرحال مجمع به بلوغ رسیده است و می‌توانند تشخیص بدهند که کدام فرد اصلح است و انتخاب بشود.

داورزنی در پاسخ به این سوال که با توجه به رسمیت نشناختن رژیم اشغالگر قدس، دبیر فدراسیون ژیمناستیک در کلاس آموزشی حضور داشته، گفت: شرکت در کلاس‌های آموزشی و بین‌المللی و سمینار بین‌المللی و جلسات بین المللی مجامع با دیدگاه ما در خصوص به رسمیت نشناختن این رژیم متفاوت است. اصل قصه این است که ما رژیم اشغالگر قدس را قبول نداریم. ما مخالف رویارویی مستقیم با نمایندگان این رژیم هستیم.