جلال کوزه‌گری: مهم‌ترین مسأله پیشکسوتان توجه است/ هندبال هنوز پتانسیل لازم رشد را داردرئیس اسبق فدراسیون هندبال با بیان این‌که مهم‌ترین مسأله پیشکسوتان توجه و ایجاد فضایی برای فراموش نشدن آن‌هاست صندوق حمایت را در این امر موفق دانست.

جلال کوزه‌گری رئیس اسبق فدراسیون هندبال که در حال حاضر به آموزش و تمرین با پیشکسوتان مشغول است به خبرنگار صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور درخصوص تغییر و تحولات فدراسیون این رشته گفت: به هرحال با توجه به مسائلی که برای بازنشسته ها ایجاد شد بعضی افراد کنار رفتند، این قانون اجرا شد و حالا باید پذیرفت و تا جایی که امکان داشته باشد همکاری کرد تا هندبال به ثمره برسد.

وی ادامه داد: همه کاندیداهای انتخابات فدراسیون پیش از برگزاری مجمع مهمی پیش من آمدند و صحبت کردیم، حتی انجمنی تشکیل دادیم که به فدراسیون هندبال کمک کنیم. من به کاندیداها گفتم با توجه به تعداد نفرات آرا شکسته مش ود و باید به اجماع برسند که متاسفانه این اتفاق نیفتاد و هر کاندیدا تعدا محدودی آرا را به خود اختصاص داد. به هرحال حالا همه باید به هندبال کمک کنند، هرچقدر هندبال رشد بیشتری کند ما که زندگی مان را در این راه گذاشته ایم بیشتر خوشحال می شویم.

کوزه گری در خصوص مسابقات انتخابی المپیک 2020 توکیو نیز بیان داشت: هندبال ما هنوز پتانسیل لازم را دارد و می تواند جزو سه تیم برتر آسیا بشود منتها باید برنامه ریزی منظمی صورت بگیرد که الان هم نسبت به گذشته شرایط سنگین تر است و از نظر اقتصادی مشکلات زیادی وجود دارد، باید رایزنی کرد و اسپانسر گرفت که این هم سخت است.

رئیس اسبق فدراسیون افزود: برای این مسابقات در دو حالت می توانیم تیم اعزام کنیم یا تیمی را برای چندسال آینده آماده کنیم و مسابقات انتخابی المپیک مانند بازی تدارکاتی و آماده سازی برای این بازیکنان باشد یا این که لژیونرها را دور هم جمع و هماهنگ کنیم. لژیونرها همه در حال تمرین هستند و در فرصت کوتاهی می توانند دور هم جمع شوند و می توانند حداقل جزو سه تیم این مسابقات باشند. البته اگر آیین نامه تغییر نکرده باشد تیم اول مستقیم صعود می کند و تیم دوم به پلی آف و اگر برنده شود به عنوان تیم دوم آسیا راهی المپیک می شود.

کوزه گری درخصوص صندوق حمایت بیان داشت: درباره پیشکسوتان باید توجه کرد که نباید این قشر فراموش شوند و به آن ها توجه شود که صندوق حمایت در این امر موفق بوده است. پیشکسوتان تجربه زیادی دارند که باید از آن ها بهره برد. من هر کمکی از دستم بربیاد برای هندبال انجام می دهم و برای جامعه هندبال و ورزشکاران آرزوی موفقیت دارم.