دکتر سلطانی‌فر: 42 محموله توسط جامعه ورزش به مناطق سیل زده ارسال شدوزیر ورزش و جوانان در حاشیه مراسم گلریزان جامعه ورزش برای کمک به هموطنان سیل زده از این که تا به امروز 42 محموله شامل کمک‌های نقدی و غیر نقدی در جهت حمایت از هموطنان سیل زده به مناطق مختلف ارسال شده است، خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیکشسوتان ورزش کشور، مسعود سلطانی فر با تبریک فرا رسیدن ماه شعبان، اظهار کرد: از ابتدای فروردین در ۲۵ استان با بارندگی‌هایی روبرو بودیم، این بارندگی‌ها در برخی از مناطق منجر به تقویت ذخایر آبی در سفره‌های زیر زمینی، تالاب‌ها و سدها شد و در برخی از استان‌ها متأسفانه تخریب زیاد همچون گلستان، مازندران، لرستان و خوزستان مواجه بودیم که وزارت ورزش و جوانان از همان ابتدای فروردین تلاش کرد تا با کمک جامعه ورزش، قهرمانان و اداره کل ورزش و جوانان استان‌ها به حمایت مناطق سیل زده بپردازد. ما از ابتدای فروردین با کمک دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مردمی و همچنین ستاد مدیریت بحران، ستاد امداد و پشتیبانی تشکیل دادیم تا بتوانیم این بحران بزرگ را به کمترین حد کاهش دهیم.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه صحبت‌های خود خاطر نشان کرد: در ابتدا ۳۰۰ سالن در اختیار ستاد مدیریت بحران قرار دادیم که این مقدار تا هم اکنون به بیش از ۱۱۰۰ مکان افزایش پیدا کرده است. البته در برخی از استان‌ها نیز ما شاهد تخریب سالن‌های ورزشی بودیم.

وی تصریح کرد: امروز نیز با برگزاری مراسم گلریزان سعی کردیم با فدراسیون‌های مختلف، جامعه ورزش و قهرمانان و ورزشکاران محموله‌هایی مانند پتو، لوازم بهداشتی، چادر، وسایل گرمایشی و … همچنین مبالغی به صورت نقدی جمع‌آوری و توسط اداره کل ورزش و جوانان استان تهران در اختیار اداره کل ورزش و جوانان استان لرستان قرار خواهیم داد تا در اختیار مردم سیل زده قرار گیرد.

سلطانی فر ادامه داد: تا به امروز ۴۲ محموله توسط کاروان‌های جامعه ورزش به صورت نقدی و غیر نقدی به مناطق سیل زده ارسال شده است، در این باره، گفت‌: این روند همچنان ادامه‌ دارد و تلاش ما بر این است تا حمایت همه جانبه از هموطنان سیل زده داشته باشیم.

وزیر ورزش و جوانان در پایان خاطرنشان کرد: دو هزار و ۵۰۰ سازمان مردم نهاد جوان داریم که تصمیم داریم در هفته روز "جوان" برنامه‌های آتی هفته جوان را لغو کنیم و رویکرد برنامه‌ها را به سمت مردم سیل زده در مناطق مختلف متمرکز کنیم.

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم کارکنان وزارت ورزش و جوانان یک روز از حقوق خود را در اختیار مردم سیل زده قرار دادند و همچنین یک میلیارد ریال که قبلاً توسط فدراسیون‌ها جمع‌آوری شده بود در اختیار مناطق سیل زده گذاشته شد و وزارت ورزش و جوانان نیز یک میلیارد تومان به مناطق سیل زده کمک کرد.

همچنین در پایان این مراسم امروز (سه شنبه) هشت دستگاه ماشین که شامل محموله‌های غیر نقدی در قالب پتو، کنسرو، لوازم بهداشتی، زیرانداز، چادر، آب معدنی، موکت، مسواک و خمیر دندان، وسایل گرمایشی، ۲۵ هزار بسته نان، این ین هدایا توسط اداره کل ورزش و جوانان استان تهران به اداره کل ورزش و جوانان استان لرستان انتقال خواهد شد.

فدراسیون دانشگاهی در جهت حمایت از مردم سیل زده یک روز حقوق پرسنل و رؤسای هیات‌ها خود را به مردم مناطق سیل زده اختصاص دادند و همچنین هدایای نقدی در قالب صدتخته پتو و لوازم بهداشتی کمک کرد.

در پایان مراسم گلریزان جامعه ورزش به هموطنان سیل زده وزارت ورزش و جوانان یک میلیارد تومان برای استان خوزستان و همچنین فدراسیون‌های ورزشی مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان به مناطق سیل زده کمک کردند.