در گفت‎وگو با روابط عمومی صندوق حمایت:

نخستین المپین تکواندوی ایران: ترجیح دادم وارد عرصه مربیگری نشومنخستین المپین زن تکواندوی ایران گفت: وقتی تمام جوانب را بررسی کردم، تصمیم گرفتم به چشم یک شغل و حرفه، به مربیگری تکواندو نگاه نکنم.

سارا خوش جمال فکری، نخستین المپین تکواندوی ایران در گفت‌وگو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور، اظهار داشت: حدود 4 سال پیش ورزش قهرمانی را کنار گذاشته و به دنبال تکمیل تحصیلات عالیه رفتم. در حال حاضر دارای مدرک کارشناسی ارشد بیومکانیک ورزشی هستم و در این زمینه فعالیت می‎کنم.

وی با بیان اینکه دورادور اخبار تکواندو را دنبال می‌کنم، افزود: مشغله درسی و کاری باعث شده است از تکواندو دور باشم. مدت کوتاهی در اردوی تیم ملی تکواندوی بانوان حضور داشتم اما به اعتقادم مربیگری شغلی است که باید تمام وقت باشد. این کار تمام ذهن شما را درگیر می‎کند. در آن سو، مربیگری از بُعد درآمدی و جایگاه اجتماعی در سطح بالایی نیست به همین دلیل ترجیح دادم که این کار را دنبال نکنم.

دارنده مدال برنز بازی‎های آسیایی 2010 چین، یادآور شد: گاهی اوقات تکواندو کار می‎کنم ولی کاملا تفریحی و صرفا از روی علاقه این اقدام را انجام می‎دهم. البته اساسا مربیگری را خیلی دوست ندارم و این هم یکی دیگر از دلایلی است که به سمت مربیگری در رشته تکواندو نرفتم.

خوش جمال گفت: وقتی تمام جوانب را بررسی کردم، تصمیم گرفتم به چشم یک شغل و حرفه به مربیگری نگاه نکنم. در هر صورت برای تکواندوی ایران خصوصا برای دختران حاضر در این رشته آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم هر روز شاهد درخشش آنها باشیم.