کتیرایی در گفت‎وگو با روابط عمومی صندوق حمایت:

حذف کاراته از بازی‎های آسیایی برای تمام ورزش کشور بد استپیشکسوت کاراته گفت: به اعتقادم حذف کاراته از بازی‎های آسیایی 2022 برای تمام ورزش کشور بد است.

علیرضا کتیرایی دارنده مدال برنز کاراته جهان در گفت‌وگو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور در خصوص موضوع حذف کاراته از بازی‎های آسیایی 2022 چین، اظهار داشت: فکر می‌کنم پس از شوک حذف کاراته از المپیک 2024 ، این دومین خبر ناامید کننده باشد. به اعتقادم این برای تمام ورزش کشور بد است.

وی ادامه داد: کاراته رشته‎ای قابل اعتماد برای ورزش کشور در بازی‎های آسیایی بوده است. ورزش کشور همواره در ادوار مختلف روی مدال‎های کاراته حساب باز کرده که این به معنای توانایی بالای این رشته ورزشی در عرصه‎ بزرگی مانند بازی‎های آسیایی است. با تمام این تفاسیر حذف کاراته از بازی‎های آسیایی اصلا اتفاق خوبی نیست.

پیشکسوت کاراته یادآور شد: در تمامی رشته‎ها، همواره نقطه نهایی هر ورزشکاری، بازی‎های المپیک است. تا پیش از اینکه کاراته وارد بازی‎های المپیک شود، نقطه نهایی این رشته برای کاراته‎کاهای ایران بازی‎های آسیایی بود. پس از اینکه اعلام شد در المپیک پیش‌رو، کاراته نیز حضور خواهد داشت، شور و شعف خاصی در جامعه کاراته ایجاد شد؛ اما متاسفانه امروز نه تنها قرار است این رشته در المپیک نباشد، بلکه در بازی‎های آسیایی 2020 هم حضور نخواهد داشت. این اتفاق ناخوشایند ضربه بزرگی به کاراته می‎زند.

کتیرایی گفت: امیدوارم افرادی که در سیاست‌گذاری‎های کلان ورزش جهان نقش دارند، مانع چنین کاری بشوند. حقیقت ماجرا این است که کاری از دست ما جز دعا کردن ساخته نیست و من از صمیم قلبم آرزو می‎کنم این اتفاق عملیاتی نشود و همچنان شاهد حضور کاراته در بازی‎های آسیایی باشیم.