قهرمان جودوی آسیا:

توجه بیشتر دولت به صندوق حمایت اثرات مثبتی بر کل جامعه می‎گذارددارنده مدال طلای جودوی بازی‎های آسیایی بوسان گفت: توجه بیشتری به صندوق حمایت اثرات مثبتی بر کل جامعه دارد.

مسعود حاجی آخوندزاده در گفت‌وگو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور، اظهار داشت: پیش از برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون فدراسیون جودو و در دوره مدیریت قبلی، در بخش استعدادیابی فدراسیون فعالیت می‎کردم. در آن مقطع زمانی تلاش ما این بود که استعدادهای کشور را شناسایی و با جذب آنها به آینده جودوی کشور کمک کنیم.

وی با بیان اینکه هر کمکی از دستم بربیاید برای رشد و توسعه جودوی ایران انجام خواهم داد، تاکید کرد: برایم تفاوت چندانی ندارد که چه کسی رئیس فدراسیون است، زیرا همیشه سعی کرده‎ام تجربیاتم را در اختیار جامعه جودو قرار بدهم و کمک کنم این رشته توسعه یابد. جودو مهم است نه افراد.

پیشکسوت جودو گفت: جودو به نحوی است که ورزشکاران باید همواره در رقابت‎ها و رویدادهای مختلف شرکت کنند. به زبان ساده‎تر ورزشکاران باید در کوران مسابقه باشند اما به دلیل محدودیت‌های مالی و مشکلات بودجه، این اقدام برای ما ممکن نیست. همین امر باعث می‎شود که از رقبا عقب بمانیم.

آخوندزاده با بیان اینکه استعدادهای بسیار خوبی در ایران وجود دارد، گفت: به نظرم کمی توجه به جودوی ایران کمک می‎کند تا این رشته در دنیا موفق‎تر از امروز باشد. با استعدادهای بکری که در کشور وجود دارد، جودوی ایران می‎تواند در دنیا بدرخشد. جودو یکی از رشته‎های معتبر دنیا است که به عنوان نخستین رشته رزمی وارد المپیک شد. همین موضوع گواه محکمی بر اهمیت این رشته در دنیاست که ما باید توجه بیشتری به آن داشته باشیم.

وی ادامه داد: به نظرم صندوق حمایت می‌تواند کمک حال ورزشکاران، قهرمانان و پیشکسوتان باشد اما فکر می‌کنم هنوز در آن جایگاهی که شایسته آن است، قرار ندارد. با توجه به محدودیت‌های مالی و شرایط خاص اقتصادی، کار کردن برای یک مدیر در هر بخشی سخت است که صندوق حمایت هم از این ماجرا مستثنی نیست.

دارنده مدال طلای بازی‎های آسیایی بوسان افزود: صندوق به حمایت بیشتری از سوی دولت نیاز دارد. توجه بیشتری به صندوق حمایت اثرات مثبتی بر کل جامعه دارد. به طور مثال اگر صندوق بتواند پیشکسوتان را بیش از پیش حمایت کند، یک ورزشکار نوجوان این موضوع را می‎بیند و متوجه می‎شود که پس از اتمام دوره قهرمانی هم از او حمایت خواهد شد. همین روند باعث می‎شود با علاقه بیشتری ورزش را دنبال کرده و بدانند که آینده آنها نیز تامین خواهد بود.