به خوبی از وضعیت اقتصادی مطلع هستیم/ جای شکرش باقی است که صندوق حمایت وجود داردپیشکسوت ووشو با اشاره به صندوق حمایت، گفت: همین که چنین صندوقی در ورزش کشور وجود دارد، جای شکرش باقی است.

حسین اوجاقی در گفت‌وگو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور، اظهار داشت: اواخر اردیبهشت ماه سال جاری اردوهای تیم جوانان اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا، شروع می‎شود. طبق اعلام کنفدراسیون ووشوی آسیا، این پیکارهای اواخر مردادماه به میزبانی برونئی برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به شرایط نامساعد اقتصادی فدراسیون ووشو، گفت: در حال حاضر برای برگزاری اردوهای تیم ملی هم دچار مشکل هستیم. البته بنا داریم هیئت‎های استانی را در برگزاری اردوهای تیم ملی دخیل کنیم. آن دسته از استان‌هایی که از نظر سخت افزاری شرایط برگزاری اردوهای تیم ملی را دارند، در یک بازه زمانی خاص، میزبان اردوی تیم ملی خواهند شد.

قهرمان ووشوی جهان افزود: این یک بحث برد- برد برای فدراسیون و هیئت محسوب می‎شود. بدین صورت که سطح فنی تعدادی از ورزشکاران استان افزایش پیدا می‌کند.

وی در خصوص تیم ملی بزرگسالان یادآور شد: مسابقات ووشوی قهرمانی جهان اوایل آبان ماه در چین برگزار می‎شود. در همین راستا اردوی این تیم را تیرماه برپا می‎کنیم.

سرمربی تیم ملی ووشو با اشاره به اقدامت صورت گرفته در صندوق حمایت، عنوان کرد: به خوبی می‌دانیم وضعیت اقتصادی کشور خوب نیست. به طبع وضعیت ورزش و صندوق حمایت هم همین طور و شاید حتی بدتر از بخش‎های دیگر باشد. با 16 مدال رسمی جهانی و آسیایی حقوق چندانی از صندوق حمایت دریافت نمی‎کنم اما باز هم همین که چنین صندوقی در ورزش کشور وجود دارد، جای شکرش باقی است.

اوجاقی تاکید کرد: پیش زمینه بسیار خوبی از صندوق حمایت دارم و در مراسم اففتاحیه صندوق حمایت حضور داشتم. به یاد دارم در آن مراسم به 12-13 نفر دفترچه عضویت دادند که من هم جز یکی از آن افراد بودم. به اعتقادم اساس وجود صندوق حمایت خوب است اما نیاز به اصلاحاتی در قوانین و مقررات آن دیده می‎شود.