صالحی‌امیری: فدراسیون‌ها تلاش بیشتری در پربار کردن موزه ورزش داشته باشندرضا صالحی‌امیری، رئیس کمیته ملی المپیک گفت: زیبایی موزه به این است که آن را پربار کنیم و باید فدراسیون‌ها در این زمینه تلاش بیشتری به کار بگیرند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیکشسوتان ورزش کشور و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، رضا صالحی‌امیری در نشست رؤسای فدراسیون‌های ورزشی با وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک با اشاره به موفقیت‌های سال گذشته، دستاوردهای کسب شده را حاصل تلاش‌های فدراسیون‌ها و مجموعه‌ ورزش دانست.

وی در ادامه با بیان اینکه امسال بیشتر از سال قبل به وفاق و انسجام نیاز داریم، گفت: همه‌ی ما پذیرفته‌ایم که تحت مدیریت یک نفر که همان سلطانی‌فر است، کار کرده و برای موفقیت ورزش تلاش می‌کنیم.

رئیس کمیته ملی المپیک با تأکید بر این موضوع که موفقیت در ورزش فقط به یک رشته تعلق ندارد، عنوان کرد: اگر موفقیتی در رشته‌های مختلف ورزشی کسب شده است به همه‌ی ورزش تعلق دارد.

صالحی‌امیری همچنین به حضور مؤثر جامعه ورزش در امر امدادرسانی اشاره کرد و‌ توضیح داد: اتفاق مهمی که امسال افتاد، مسئولیت اجتماعی بود که جامعه ورزش به خوبی از عهده آن برآمد.

وی افزود: دو طبقه سلبریتی‌ها یعنی قهرمانان و هنرمندان همیشه در بحث مسئولیت اجتماعی پرچم‌دار هستند و باید این مسئله به صورت همیشگی و در جامعه نهادینه شود.

رئیس کمیته ملی المپیک با تأکید بر ایجاد شرایط مناسب برای اینکه همواره جامعه ورزش در بخش‌های امدادرسانی و‌ مسائل اجتماعی ورود کند، اظهار داشت: بهتر است که مسئولیت اجتماعی به ساختار اجتماعی در جامعه ورزش و دیگر حوزه‌ها تبدیل شود.

صالحی‌امیری بیان کرد: در خود فدراسیون‌ها باید کار فرهنگی در سال 98 به شکل سازمان یافته و شکل بهتری انجام شود.

وی در این باره گفت: کار فرهنگی به معنای چسباندن پوستر نیست، بلکه ترویج فرهنگ بین ورزشکاران است. به عنوان مثال هر رشته‌ای مانند فوتبال می‌تواند یک نوع تبلیغ و رفتار فرهنگی در جامعه ایجاد کند.

صالحی‌امیری همچنین فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی را مورد توجه و تعامل فدراسیون‌ها با این حوزه در کمیته ملی المپیک را مورد تأکید قرار داد.

وی راجع به موزه ورزش نیز گفت: این بخش تخصصی که با همت وزیر ورزش و همچنین فدراسیون‌ها و قهرمانان راه اندازی شده، متعلق به همه‌ی جامعه ورزش است. زیبایی موزه به این است که آن را پربار کنیم و باید فدراسیون‌ها در این خصوص تلاش بیشتری به کار بگیرند.