بهرام منصور مشتاقی: باید وضعیت فدراسیونی که از آن توقع مدال است مشخص شود/ صندوق مستمری‌ها را سر موعد پرداخت می‌کندپیشکسوت کشتی فرنگی با تأکید بر برگزاری هرچه زودتر انتخابات فدراسیون به این که تمام کادرهای فدراسیون با دلمردگی کار می کنند اشاره کرد و گفت: باید زودتر وضعیت فدراسیونی که از آن توقع مدال است مشخص شود.

بهرام منصور مشتاقی در گفت و گو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: در المپیک لندن و ریو تقریبا اسکلت تیم یکی بود بعد از آن مسابقات تیم کشتی فرنگی ما پوست اندازی و ترکیب کلی آن به غیر از یک وزن تغییر کرد که باعث شد در کنار پتانسیل محمد بنا به عنوان سرمربی و سایر اعضای کادر فنی شاهد اتفاقات مثبت در این رشته باشیم البته من معتقدم از تمام ظرفیت های کشتی در این راستا باید استفاده کرد و افرادی مانند اشکانی و پازاج را نیز در کنار کادر فنی به کار گرفت و نگذاشت این سرمایه ها دور بمانند.

قهرمان سابق کشتی فرنگی با اشاره به موفقیت تیم های پایه افزود: کشتی فرنگی در پایه خوب عمل کرده، تیم نوجوانان و جوانان قهرمان و امید سوم جهان است این یعنی نفراتی داریم که تا چند سال آینده می توانند در تیم ملی بزرگسالان حضور درخشان داشته باشند و همین آینده کشتی فرنگی را روشن نشان می دهد.

وی در خصوص مدال آوری در المپیک توکیو گفت: قبل از هر چیز مسابقات انتخابی المپیک پیش روست که شانس کسب سهمیه در آن را داریم اما ممکن است در المپیک شانس مدال نداشته باشیم ولی با توجه به تیم پایه قوی در دوره های بعدی المپیک حتما شانس مدال طلا را داریم.

منصور مشتاقی در مورد انتخابات فدراسیون کشتی گفت: انتخابات باید هر چه زودتر انجام شود تا بلاتکلیفی ها تمام شود. هم اکنون کادر فنی نمی داند با آمدن فرد جدید قرار است بماند یا نه؟ با این شرایط تمام کادرهای فدراسیون با دلمردگی کار می کنند. باید زودتر وضعیت فدراسیونی که از آن توقع مدال است مشخص شود.

این پیشکسوت کشتی در مورد مرحوم استاد حشمت الله کهندل گفت: استاد کهندل یکی از افراد فرهیخته و تأثیرگذار در کشتی بود که در چهار وزن پهلوانی، قهرمان کشور بود. استاد بعد از آسیب دیدگی وارد حوزه مربی گری شد و در ادامه خدمات شاخص و شایانی به کشتی فرنگی کرد و پدر کشتی فرنگی ایران خوانده می شود. وی بیش از ده سال سرمربی تیم ملی بود و در دوران مربی گری خود در باشگاه های تهران به قدری زحمت کشید که همه علاقمندان تمایل داشتند که برای تمرین پیش وی بروند و قهرمانان زیادی به کشتی فرنگی معرفی کرد. او بیست سال از کشتی زمان خود جلوتر بود و هنوز کار و برنامه های کشتی از روی اصولی که ایشان تدوین کرده برداشته می شود حتی در تمرینات اردوها نیز از شیوه وی استفاده می شود.

منصور مشتاقی در مورد صندوق حمایت گفت: بعد از آمدن دکتر ابطحی شاهد تحولات بسیار خوبی در صندوق هستیم که نشان از توجه ایشان به پیشکسوتان دارد. از زمان حضور دکتر ابطحی جو صندوق تغییر و وضعیت بهتری پیدا کرده از جمله اینکه احترام به پیشکسوت ها بیشتر از قبل شده، اگر پیشکسوتی به صندوق برود شناخته و محترم شمرده می شود و از این بابت باید از پرسنل صندوق تشکر کرد در دوره های قبل این موارد کمتر بود در حالیکه صندوق به نام و برای قهرمانان و پیشکسوتان است.

وی اضافه کرد: در پرداخت مستمری ها نیز نظم ایجاد شده، درست است مبلغ بالا نیست؛ ولی همین که سر موعد پرداخت می شود اتفاق خوبی است. برخی طلب ها از سال 95 و 96 مانده بود که دکتر در حال پرداخت آن هست. به نظر من و خیلی از قهرمانان و پیشکسوتان روزهای خوبی با حضور دکتر ابطحی در انتظار صندوق است و امیدواریم حتی اگر وزیر هم تغییر کرد امثال دکتر ابطحی در صندوق بمانند.