خسرو ابراهیم: مسیر صعود والیبال به المپیک سخت نیست/ عملکرد صندوق حمایت خوب استکارشناس والیبال ایران تأکید کرد مسیر صعود به المپیک سخت نیست مشروط بر اینکه تیم ایران با برنامه های صحیح در حد و اندازه های خودش ظاهر شود و به مسائل جانبی و حاشیه‌ها اهمیت ندهد.

خسرو ابراهیم در گفت و گو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور درباره تیم ملی والیبال ایران گفت: این تیم دو رویداد لیگ ملت ها و انتخابی المپیک را پیش رو دارد از آنجایی که انتخابی المپیک بعد از لیگ ملت هاست، این بازی ها می تواند برنامه تدارکاتی و آماده سازی خوبی برای تیم ما باشد. واضح است که بیشتر نگرانی ها برای انتخابی المپیک است بی شک اگر تیم در لیگ ملت ها خوب عمل کند در انتخاباتی المپیک شرایط بهتری خواهد داشت.

وی در خصوص ترکیب کنونی تیم ملی والیبال گفت: تیمی که از سوی کولاکوویچ بسته شده تیم خوبی است و برخی نفرات آن در لیگ های ترکیه و اروپا بازی می کنند که از لحاظ بدنی، تکینیک و تاکتیک سرحال و خوب هستند و در تیم هایشان خوب بازی می کنند و مورد توجه هستند. با توجه به نفرات جدیدتر نه لزوما جوان تر و حضور بازیکنان لژیونر و همین طور شناخت بیشتر و بهتر از نفرات به نظر می رسد تیم امسال نسبت به پارسال بهتر است.

ابراهیم در خصوص جوانگرایی در تیم ملی گفت: جوان گرایی باید به مرور اتفاق بیفتد نمی توان ناگهان 50 درصد تیم را تغییر داد و جوان کرد بلکه به مرور باید جایگزین شوند. بازیکنان جوان برای انتخاب در تیم ملی نیاز به تجربه دارند آن ها باید در لیگ شرایط بازی داشته باشند و ازشان استفاده شود و مهره خوبی باشند. خوشبختانه چهار، پنج جوانی که برای تیم آورده شده در لیگ نمایش خوبی داشتند. جوان هایی که پارسال بودند امسال قطعا شرایط بهتری دارند زیرا تجربه شان بالاتر رفته، جوان گرایی امری طبیعی است بخصوص در پست های سنگین مانند عقب زن که فرسودگی بیشتر دارد.

وی در مورد انتخابات فدراسیون والیبال گفت: بی شک اگر انتخابات زودتر انجام می شد خیلی بهتر بود و در شرایط کنونی اگر فدراسیون به جای سرپرست رئیس داشت امور را با قدرت بیشتری دنبال می کرد. البته سرپرست کنونی نیز از سوی وزارت حمایت می شود و اختیارات دارد. البته چون انتخابات تاکنون انجام نشده و پروسه ثبت نام و تایید کاندیداها نیز طولانی است بهتر بود بعد از بازی های لیگ انجام شود این وضعیت تنها برای والیبال نیست فدراسیون های کشتی و وزنه برداری که شانس های مدال ما در المپیک هستند نیز با سرپرست اداره می شوند.

این پیشکسوت و کارشناس والیبال در ادامه با بیان اینکه عملکرد صندوق حمایت خوب است، افزود: با نگاه خاص و دغدغه مند دکتر ابطحی می توان به بهبود شرایط پیشکسوتان امیدوار بود. بسیاری از پیشکسوتان و قهرمانان گذشته در وضعیت اقتصادی مناسبی قرار ندارند و به حمایت صندوق نیاز بیشتری دارند البته می دانیم که شرایط حمایتی و مالی صندوق نیز به اقتصاد کشور بستگی دارد امید که با بهبود شرایط کشور وضعیت صندوق نیز مطلوب تر و حمایت ها گسترده تر شود.