سرپرست تیم ملی کشتی پهلوانی کشور: باید کرسی بین المللی کشتی پهلوانی حفظ شود/ احترام، تجلیل و یاد پیشکسوتان در رأس کار صندوق قرار داردعلی زندی سرپرست تیم ملی کشتی پهلوانی کشور با اشاره به بحث اینکه کشتی پهلوانی زیر نظر فدراسیون کشتی باشد یا فدراسیون زورخانه ای از وزارت ورزش درخواست کرد در این خصوص طوری تصمیم بگیرد که به خاطر اختلاف ها کرسی بین المللی علیرضا حیدری در اتحادیه جهانی کشتی که با هزینه بسیار بدست آمده از دست نرود.

زندی در گفتگو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور با اشاره به اینکه هم اکنون اتحادیه جهانی کشتی متولی تمامی گونه های کشتی است، گفت: تمامی کشتی ها از آزاد تا فرنگی، کشتی پهلوانی، كوراش، گراپلینگ، كشتی با كمربند (آلیش) و ... هم اکنون زیر نظر اتحادیه جهانی کشتی و ریاست کمیته پهلوانی آن بر عهده علیرضا حیدری است. ما باید تلاش کنیم تا این کرسی حفظ شود زیرا فرصت مناسبی برای معرفی این ورزش است.

وی ادامه داد: هم اکنون بحث بر سر اینکه کشتی پهلوانی زیر نظر فدراسیون کشتی باشد یا فدراسیون زورخانه ای بسیار است اما نکته حائز اهمیت این است که وزارت ورزش در این خصوص طوری تصمیم بگیرد که به خاطر اختلاف ها این کرسی بین المللی که با هزینه بسیار بدست آمده از دست نرود. هم اکنون گرج ها و روس ها به دنبال به دست آوردن این کرسی هستند ما نباید بگذاریم دخالت های داخلی این توانایی بین المللی را از ما بگیرد.

فرزند مرحوم پهلوان عباس زندی در ادامه در خصوص ویژگی های اخلاقی پدر فقیدش افزود: پدر من به عنوان دوست و استاد من همیشه یک سفارش در دنیای ورزش برای من داشت اینکه قهرمانی بهاری زودگذر است و اگر به مردم احترام بگذاری مردم احترامت را نگاه می دارند و قهرمان واقعی آن ها خواهی بود. پدر می گفت مردم ما آگاه هستند و خوب و بد را تشخیص می دهند اگر خوب باشی مردم دوستت خواهند داشت و بزرگترین مدال را آن ها به تو می دهند.

زندی در خصوص احترام و ارج نهادن به پیشکسوتان بیان کرد: در تمام دنیای مدرن پیشکسوتان هر رشته ای دارای کرامت و بزرگی هستند. پیشکسوت ورزش قهرمانی در بعدهای متفاوت اجتماعی مانند آرامش و خوشحالی در جامعه تاثیر دارند. در تمام باشگاه ها و ورزشگاه های بزرگ دنیا به نام پیشکسوتان جایگاه هایی هست تا منش و عملکردشان در اذهان باقی بماند کاری که اگر در کشور ما نیز عملیاتی شود بسیار ایده خوبی است. بی شک وقتی جوان ها این اقدامات را می بینند متوجه می شوند اگر تلاش کنند هم پیشرفت مالی و هم داشته های معنوی را با یکدیگر دارند و تاثیر مثبتی روی آن ها دارد.

وی در مورد اقدامات صندوق حمایت گفت: اینکه از سوی صندوق احترام، تجلیل و یاد پیشکسوتان در رأس کار قرار دارد اتفاق خوبی است و نشان از دغدغه دکتر ابطحی دارد. با بالا رفتن سن دیدگاه ها نیز تغییر می کند و ارزش های معنوی اولویت بیشتری از ارزش های مادی پیدا می کنند. قهرمانان در دوران ورزشی خود به هر دلیلی چون تمرین اشتباه یا آسیب در میدان یا کهولت سن ممکن است دچار ناراحتی هایی در دوران بازنشستگی باشند و به نوعی از ورزش جدا افتاده باشند تجلیل از آن ها در میان خانواده شان یک انگیزش دورنی و حس خوب برایشان ایجاد می کند.