مهدی مرندی: افزایش تعداد لژیونرها رشد والیبال را نشان می‌دهدمهدی مرندی لیبرو تیم ملی معتقد است والیبال ایران رشد خوبی داشته زیرا تعداد لژیونرهای آن در حال افزایش است و هم اکنون نزدیک به 10 بازیکن لژیونر در لیگ های معتبر جهان دارد.

مرندی در گفت و گو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: سال های گذشته ما تنها یک یا دو بازیکن لژیونر داشتیم ولی سال 97، تقریبا 9 لژیونر داشتیم که این نشان می دهد والیبال ایران رشد خوبی در این زمینه داشته است ولی اگر بخواهیم با توجه به نتایج در مورد والیبالمان نظر دهیم فعلا نتیجه خوبی نگرفته ایم البته پیروزی های اخیر بچه ها در برابر تیم های بزرگ در لیگ جهانی نوید بخش روزهای خوب برای والیبال ایران است.

وی در خصوص جوانگرایی در تیم ملی افزود: نتیجه جوان گرایی و جایگزینی بازیکنان را نمی توان در چند بازی دید بلکه پروسه ای چند ساله است. باید زمان بگذرد بازیکنان جوان در کنار بازیکنان با تجربه کار کنند و بعد نتیجه را ارزیابی کرد. کولاکوویچ مربی صرب تیم ملی، در سال های گذشته در والیبال صربستان این کار را انجام داده و نتیجه گرفته و فکر می کنم در ایران هم نتیجه بگیرد.
لیبرو تیم ملی والیبال در مورد برنامه های آتی خود گفت: متأسفانه سال 97 برای من مصدومیتی پیش آمد و رباط پایم پاره شد و هم اکنون مراحل درمان را طی می کنم و نتوانستم تیم ملی را همراهی کنم. بی شک هر ورزشکاری می خواهد که در دنیای حرفه ای ورزش پیشرفت کند من هم تلاشم را در این راستا می کنم. لیبرو یک پست حساس در والیبال ستون تیم است اما دیر به چشم می آید. در لیگ های اروپایی هر تیمی باید دو سهمیه بگیرد بنابراین معمولا این سهمیه را صرف اسپکر و پاسور می کنند و از این پست ها بیشتر بازیکن می گیرند و برایشان اهمیت بیشتری دارد و معمولا لیبروها بومی هستند ولی تمام تلاش و امیدم این است که بتوانم در لیگ ایتالیا لژیونر شوم.

مرندی در ادامه از صندوق حمایت از قهرمانان تقدیر و بیان کرد: من به تازگی برای اولین بار به صندوق آمده ام و چیزی که در آنجا برایم قابل تأمل بود رفتار خوب و احترام آمیز تک تک پرسنل بود امیدوارم که صندوق و ورزشکاران بتوانند همکاری دو سویه و خوبی با یکدیگر داشته باشند.