سرمربی اسبق تیم ملی تکواندو بانوان: دختران باز هم شانس مدال المپیک دارند



مینو مداح سرمربی سابق تیم ملی تکواندوی بانوان کشور با بیان اینکه چهره های جدید با تلاش مربیانی که از دوران پایه زحمات زیادی کشیده اند پتانسیل خوبی برای تکواندوی کشور هستند تأکید کرد که شانس کسب مدال در المپیک برای دختران تکواندوکار وجود دارد مشروط بر اینکه چنین ظرفیتی به درستی هدایت شود.

مداح در گفت و گو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: اغلب تکواندوکاران کنونی از دوران نونهالی در تیم ملی حضور داشتند و در مسابقات قهرمانی آسیا و جهان مقام کسب کردند و تجربه و سابقه خوبی دارند. ما سال های قبل در المپیک مدالیست داشته ایم و همین انگیزه دختران را برای حضور در این رشته زیاد می کند. همچنین مسابقات برون مرزی نیز در افزایش این انگیزه موثر است.

وی یادآور شد: در کشور ما تکواندو از نونهالی مورد توجه است و مسابقات لیگ دارد بنابراین بسیاری از همین نونهالان در دوران نوجوانی و جوانی دیگر پر از تجربه هستند دوران ما مسابقات لیگ از سن پایین وجود نداشت و درحوزه زنان ساختن قهرمان بسیار سخت بود. ظرفیت و پتانسیل کنونی در دختران تکواندو کار بالا و مهم است که در رأس امور و کار چه کسی باشد. با توجه به هوش و توانایی بدنی که از دختران تکواندوکار سراغ دارم آن ها نتوانستند در مسابقات اخیر خوب ظاهر شوند که می تواند به هر دلیل چون برگزاری اردو و شرایط تمرینی باشد.

مداح ادامه داد: اینکه می گوییم تکواندوی ما در شرایط خوبی است بدان معنی نیست که ما از کشورهای دیگر بالاتر هستیم. این ورزش در کشورهای دیگر بسیار مورد توجه است و از آنجاییکه یک رشته المپیکی و مهم است WTF ( فدراسیون جهانی تکواندو) با مسابقات برون مرزی و گرند اسلیم مانور زیادی روی آن می دهد و هنرجویان زیادی به آن رجوع می کنند.

وی در مورد فعالیت های کنونی خود اضافه کرد: نزدیک به بیست و هفت سال است در حوزه مربیگری تکواندو فعال هستم و حدود سیزده سال از این مدت را مربی و سرمربی تیم ملی بوده ام؛ البته مدت هاست که به دلایل برخی مسائل از فدراسیون کنار کشیده ام، ولی همچنان به کار مربیگری می پردازم و اغلب هنرجویانی که پرورش داده ام به تیم ملی دعوت شده اند و قهرمان هستند.

سرمربی اسبق تیم ملی تکواندو در خصوص عملکرد صندوق حمایت نیز عنوان داشت: وجود چنین صندوقی از گذشته نقطه امیدی بوده و هست. امیدوارم مدیریت فعلی بیشتر از قبل اهداف ذاتی صندوق را دنبال کند و برخی بی مهری ها که در گذشته به بعضی مربیان و ورزشکاران شده را جبران و اجازه تکرارشان را ندهد.