پیشکسوت کشتی: برای کسب جایگاه المپیک نیاز به برنامه ریزی اصولی است / پیشکسوتان آینه و شناسنامه ورزش هستندحسن حمیدی مربی سابق تیم ملی کشتی کشور نتایج اخیر تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی را در کوتاه مدت قابل قبول دانست و تأکید کرد انتظار از کشتی به قهرمانی آسیا خلاصه نمی شود و باید نگاه به المپیک و مسابقات جهانی باشد.

حمیدی در گفت و گو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: حضور در بازی های آسیایی و کسب مقام قهرمانی رضایت بخش و قابل قبول است و برای به دست آوردن آن مربیان، اعضای تیم و فدراسیون تلاش کردند. کشتی در ورزش ما از جایگاه جدی و مهمی برخوردار است و توقع مردم و جامعه از آن بسیار بالاست و باید برنامه‌ریزی ها طوری باشد که انتظارات برای مسابقات جهانی و المپیک برآورده شود.

وی با بیان اینکه وزارت ورزش در رابطه با انتخابات کشتی سهل انگاری کرده، بیان داشت: نگاه وزارت به این رشته باید ویژه تر باشد چون کشتی هم مانند وزنه برداری شانس اصلی برای مدال است. برگزار نشدن انتخابات فدراسیون به هر دلیلی غیرقابل توجیه است. نبود رئیس در برخی بی برنامگی ها کنونی تأثیر مستقیم و غیرقابل انکار دارد. مسلما سرپرست نمی‌تواند برنامه ریزی طولانی مدت داشته باشد واین باعث شده که امنیت شغلی مریبان متزلزل باشد همین از لحاظ روحی و روانی تاثیر دارد و مربی مجبور است فقط به امروز فکر کند زیر نمی داند با سلیقه رئیسی که خواهد آمد هماهنگ است یا نه این شرایط ناپایدار برای بقیه کادر فدراسیون نیز وجود دارد.

وی ادامه داد: در انتخاب ریاست فدراسیون اعضای مجمع و روسای هیات ها باید به برنامه کاندیداها رای بدهند البته برنامه ای که اجرایی و عملیاتی باشد. با توجه به تجارب و زمینه های فعالیت روسای هیات ها و سایر اعضای مجمع که از داوران، مربیان ورزشکاران هستند باید سعی شود بهترین و برنامه محورترین انتخاب انجام شود.

رئیس انجمن کشتی کارگران کشور در خصوص مسابقات جهانی کشتی کارگری گفت: این مسابقات در دو رشته ساحلی و فرنگی هر دوسال یکبار برگزار می شود. تیم ما در دور قبل در لتونی قهرمان شد و هم اکنون در شرایط مطلوب و به دنبال دفاع از قهرمانی خود است.

حمیدی در خصوص اهمیت تکریم پیشکسوتان گفت: پیشکسوتان الگوی جوانان هستند و هر چه بیشتر مورد حمایت و پوشش باشند جوانانی که پا به عرصه ورزش گذاشته اند را دلگرم تر می کند. بزرگترها آینه و شناسنامه ما هستند. انتظار از متولیان و به ویژه صندوق این است که توجه بیشتری به پیشکسوتان شود.