تقی عسگری: قرنطینه تنها راه مقابله با کرونا است / قدردان صندوق حمایت هستمپدر شیرجه ایران با قدردانی از صندوق حمایت برای برگزاری مراسم‌های تجلیل که سال گذشته برای پیشکسوتان برگزار شد، قرنطینه در خانه را تنها راه مبارزه با کرونا دانست.

تقی عسگری پیشکسوت شنا و شیرجه کشور در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: امیدوارم همه پیشکسوتان همیشه شاد و سلامت باشند. در حال حاضر تنها راه شکست کرونا این است که همگی چه جوانان چه پیشکسوتان در خانه بمانند.

وی افزود: از زمان شروع کرونا در خانه هستم، حتی دیسک کمر شدید دارم و همسرم نیز بیمار است اما به دلیل شرایط نابسامان بیمارستان ها جرات رفتن به بیمارستان و معاینه پزشکی را ندارم. تمامی خریدهای خانه را از طریق تلفن انجام می‌دهیم و پا را از خانه بیرون نمی‌گذاریم. امیدوارم همه مردم تا زمانی که ویروس کرونا از بین رود این کار را انجام دهند.

تقی عسگری با تشکر از زحمات صندوق حمایت اظهار کرد: سال گذشته خیلی مراسم‌های خوبی توسط صندوق انجام شد که حرکت نو و تازه‌ای بود. ما پیشکسوتان به برگزاری اینگونه مراسم‌ها نیاز داریم تا دور هم جمع شویم. از دکتر ابطحی ریاست صندوق حمایت از قهرمانان تشکر می‌کنیم اما امیدواریم برنامه‌های تجلیل از پیشکسوتان بعد از اتمام شرایط بحرانی کرونا ادامه یابد.

تقی عسگری متولد بهمن ماه سال 1303 است و در مسابقات بازی‌های آسیایی دهلی نو سال 1330 موفق شد در دو رشته سکو و شیرجه دو مدال نقره کسب کند. وی همچنین در سال 1323 نایب قهرمان مسابقات قهرمانی کشور شد و از آن سال تا سال 1344 به طور متناوب در یازده دوره از مسابقات قهرمانی کشور شرکت کرد و عمر قهرمانی‌اش 21 سال طول کشید. در این یازده دوره، 9 بار قهرمان و دو بار هم نایب‌قهرمان شد. آخرین سالی که عسگری در مسابقات قهرمانی کشور شرکت کرد 41 ساله بود و پس از کسب مقام نخست از مسابقات خداحافظی کرد.