علیرضا حیدری: صندوق خانه امن قهرمانان است/ تعویق المپیک هم فرصت است هم تهدیدعلیرضا حیدری پیشکسوت کشتی ضمن بیان اینکه صندوق خانه امن پیشکسوتان و امید آینده آنان است اظهار کرد: پیشکسوتان چکیده ورزش کشور هستند و اهمیت دادن به آنان باعث ایجاد انگیزه در ادامه راه قهرمانی جوانان خواهد شد.

علیرضا حیدری پیشکسوت کشتی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: مساله شیوع ویروس کرونا همه انسان های روی کره زمین را درگیر کرده است. خیلی ها توان مقابله با آن را دارند و خیلی ها هم نه؛ در این شرایط همگی باید به فکر یکدیگر باشیم. بعضی از مردم از قشر ضعیف جامعه هستند و مشاغل آنها تحت تاثیر این ویروس قرار گرفته است و دچار مشکل شده اند اما برای برخی دیگر این ویروس مزیت و سبب خیر شده است.

وی در ادامه افزود: کرونا باعث شد متوجه شویم که به تنهایی نمی توانیم از پس این مشکل برآییم و به راه خود ادامه دهیم. وجه اجتماعی انسان باعث می شود که به این مساله فکر کنیم که اگر جامعه دچار مشکل و آسیب شود همگی باید به یاری یکدیگر بشتابیم زیرا این موضوع همگی انسان ها را تحت شعاع قرار داده است.

قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیک آتن همچنین اظهار کرد: در زمان شیوع ویروس کرونا عده ای دست به سودجویی زدند و ماسک و .... احتکار کردند. شاید در ابتدا آن کسانی که دست به این کار زدند تصور کردند که به سود زیادی دست پیدا کرده اند؛ در صورتی که با این کار جان نزدیکان، عزیزان و در نهایت سلامت خود و خانواده خود را به خطر انداختند. این پول ها زمانی ارزش دارد که جامعه به خطر نیافتد.

حیدری با بیان اینکه کرونا درس بزرگی به ما داد، بیان داشت: در این روزهایی که همگی درگیر کرنا بوده و هستیم، عشق بیشتر از هر چیزی خودنمایی کرد. زیرا نشان داد اگر ما انسان ها به یکدیگر محبت و عشقی نداشته باشیم حتی در قرنطینه هم نمی توانیم در کنار یکدیگر دوام بیاوریم.

قهرمان کشتی جهان گفت: در این روزها هر کاری که در حد توانم از دستم برآمده انجام داده ام؛ به عنوان مثال از زمان قرنطینه خانگی یکی از کارهایی که هر روز به صورت ویژه انجام داده ام ورزش است. عصرها به صورت آنلاین ورزش می‌کردم و خیلی از دوستان نیز با من ورزش می کردند. به مروز زمان واقعا تعجب کردم؛ فکر نمی کردم که اینقدر همراه داشته باشم. همیشه نباید پول الویت همه چیز باشد، بدون آن هم می شود در کنار آدم ها بود. بعضی مواقع یک لبخند و یک نگاه خاص می تواند محبت زیادی را به دیگران انتقال دهد.

وی در مورد تعویق یک ساله المپیک بیان داشت: این مساله هم فرصت است و هم تهدید، خیلی از کشتی گیران ما که سن بالایی دارند این تعویق یک سال و چند ماه المپیک به ضررشان شد به دلیل اینکه هرچقدر سن بالاتر رود ورزشکار منطقی تر شده و همچنین شور و هیجان آنها برای کسب نتیجه در مسابقات کمتر می شود. در مقابل خیلی از کشتی گیران جوان هم می توانند ازین تعویق استفاده کنند و در این مدت صاحب لباس تیم ملی شوند؛ شاید اولین مسابقه حرفه ای زندگیشان شرکت در مسابقات المپیک شود.

حیدری با تاکید براینکه پیشکسوتان چکیده ورزش کشور هستند، اظهار کرد: اهمیت دادن به پیشکسوتان و استفاده از تجربیات آنان باعث می شود جوانان هم انگیزه بگیرند. اگر جوانی جایگاه و صندلی پیشکسوت امروز را خوب ببیند امید بخش راهش در آینده خواهد بود.

دارنده مدال برنز المپیک آتن در پایان ضمن تشکر از زحمات صندوق حمایت گفت: این مجموعه خانه امن قهرمانان و امید ادامه راه قهرمانی آنان است. من طی چند جلسه ای که با دکتر ابطحی مدیرعامل صندوق گفت و گو کردم، ایشان را بسیار مثبت دیدم. خیلی به پیشکسوتان و قهرمانان احترام می گذارند و واقعا دغدغه حل مسائل و مشکلات آنان را دارند. امیدوارم به مدیرعامل صندوق کمک شود تا فکرهای مثبتی که برای آینده قهرمانان و پیشکسوتان در نظر دارد را به مرحله عمل برساند.

علیرضا حیدری متولد اسفندماه سال ۱۳۵۴ در نهاوند است. وی دارنده مدال برنز المپیک ۲۰۰۴ آتن، یک مدال طلا، سه نقره و یک برنز قهرمانی جهان، سه مدال طلای بازیهای آسیایی و چهار طلا و یک برنز قهرمانی آسیا درکشتی آزاد ‌است.