پنجعلی: مراقبت مردم از خود، اصلی ترین مبارزه است/ صندوق، حمایت های خوبی از پیشکسوتان داشته استسید محمد پنجعلی پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس تاکید کرد در شرایط همه گیری ویروس کرونا مردم باید خودشان در صف اول مبارزه با این ویروس باشند و با مراقبت از خود و رعایت نکات بهداشتی سلامت خود و جامعه را ارتقا دهند.

پنجعلی در گفت و گو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: هم اکنون تمام دنیا درگیر ویروس کرونا است و این یک چالش اجتناب ناپذیر است. این بیماری سن و سال نمی شناسد هر چند پیشکسوتان و افراد با سن بالا باید مراقبت بیشتری داشته باشند.

وی ادامه داد: ممکن است این ویروس سال ها با ما باشد. خیلی از مردم برای امرار معاش ناگزیر از حضور در اجتماع هستند بنابراین ما باید به همزیستی با این ویروس در کنار حفظ سلامتی مان عادت کنیم و با حفظ پروتکل های بهداشتی آسیب را به حداقل برسانیم و از خداوند بخواهیم که هر چه زودتر شر این ویروس را از سر مردم دنیا کم کند.

پنجعلی در خصوص ادامه بازی های لیگ گفت: هم اکنون به دلیل مثبت بودن تست کرونا بازیکنان و کادر برخی تیم ها، بازی های این تیم ها تعلیق شده و در قرنطینه هستند. نکته اساسی این است که تا فراهم شدن زیرساخت های بهداشتی لازم در ورزش خصوصا فوتبال ما صدمات و هزینه های بسیاری را متحمل خواهیم شد و تا رسیدن به آن مرحله راه زیادی داریم.

وی ضمن تقدیر از زحمات صندوق حمایت اظهار کرد: تلاش های صندوق در راه خدمات دهی به پیشکسوتان مشهود است به ویژه در راستای تجلیل و تکریم بزرگان ورزش کارهای خوبی در یک سال اخیر صورت گرفته است که امیدوارم ادامه داشته باشد. پیشکسوتان ورزش و قهرمانان گذشته بسیار مظلوم هستند و باید مورد حمایت های معنوی و مالی درخور باشند.


سید محمد پنجعلی متولد آذر 1334 در تهران است. پنجعلی ازجمله مدافعان مستحکم و مشهور فوتبال کشورمان به حساب می‌آید. وی سابقه بازی برای باشگاه‌های برق تهران، فتح تهران، ابومسلم، پرسپولیس، الاتحاد و تیم ملی فوتبال ایران را در کارنامه خود دارد. پنجعلی یک سال برای تیم‌های برق تهران، فتح و ابومسلم به میدان رفت و پس از آن به تیم پرسپولیس پیوست و از سال 1356 تا 1373 پیراهن این تیم را بر تن کرد. وی در این مدت 2سال (1987-1989) برای تیم الاتحاد به میدان رفت. وی همچنین 13 سال به عنوان بازیکن در تیم ملی حضور داشت و در این مدت 45 گل به ثمر رساند. پنجعلی پس از خداحافظی از بازی فوتبال به مربیگری رو آورد.