نامجو مطلق: سرعت انتقال بیماری کرونا بسیار بالاست/ دکتر ابطحی تا جایی که می تواند از ورزشکاران حمایت می کندمجید نامجو مطلق مربی تیم استقلال با تاکید بر اینکه انتقال بیماری کرونا بسیار سریع است گفت: فوتبال بازی پربرخوردی است و خطر ابتلا در آن بسیار است امیدوارم که شرایط طوری پیش برود که استرس و نگرانی این روزهای بازیکنان کاسته شود.

نامجو مطلق در گفت و گو با روابط عمومی صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور، افزود: ما بارها گفتیم که برای شروع لیگ عجله نکنند و بگذارند تا شرایط بهتر شود. مقایسه لیگ فوتبال ما با کشوری مثل آلمان و ایتالیا مقایسه درستی نبوده و نیست اگر در این کشورها لیگ برگزار شد به دلیل وضعیت سفید بیماری و کنترل آن بود.


وی گفت: هم اکنون کشور ما در شرایط بحرانی است و روز به روز آمار ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا بالا می رود و به تبع آن بسیاری از تیم ها و بازیکنانشان دچار بحران شده اند. صحبت در مورد کرونا تا مواجهه واقعی با آن بسیار متفاوت است. واقعیت این بیماری خیلی سخت است هر کدام از بازیکنان ما که دچار بیماری شده اند دوران بدی را می گذرانند. آن ها مثل بچه های ما هستند ما از نزدیک باهاشان کار می کردیم و نگرانشان هستیم این عزیزان خانواده دارند و آن ها هم نگران و در خطر هستند.

نامجو مطلق تاکید کرد: فوتبال مثل پینگ پنگ نیست بلکه یک مسابقه پرتماس و پر برخورد است و اگر پروتکل ها رعایت نشود خطرات و آسیب هایی زیادی به همراه خواهد داشت. ورزش و به ویژه فوتبال برای نشاط جامعه است ولی الان می بینیم که بازیکنان ما با استرس و نگرانی به زمین بازی می روند. امیدوارم که از این به بعد مشکلی پیش نیاید و حال بچه ها هر چه زودتر خوب شود.

نامجومطلق تصریح کرد: تیم استقلال پروتکل ها را رعایت می کند و امیدواریم بقیه تیم ها هم رعایت کنند و لیگ نیز شرایط و زیرساخت های بازی بدون خطر را فراهم کند تا با جان جوان هایمان بازی نشود.

این پیشکسوت فوتبال در خصوص صندوق حمایت گفت: تلاش های این صندوق در حمایت از پیشکسوتان قابل تقدیر و تشکر است و هم اکنون شرایط خوبی را برای قهرمانان و پیشکسوتان به ویژه در خصوص بیمه تکمیلی درمان که برای این گروه ضروری و حیاتی بود رقم زده است.

نامجو مطلق با تشکر از دکتر ابطحی ادامه داد: دکتر ابطحی از آن دست مدیرانی است که در این راستای خدمت گزاری به پیشکسوتان بسیار زحمت می کشد و به ورزشکاران و پیشکسوتان احترام و توجه خاصی دارد.


مجید نامجو‌مطلق یکی از تکنیکی‌ترین فوتبالیست‌های ایران در سال 1345 به دنیا آمد. او فوتبال را با تیم بانک ملی از 15 سالگی آغاز کرد. بعد از ۳ سال حضور در بانک‌ملی به عضویت تیم استقلال درآمد.
بعد از 7 سال حضور بازی در استقلال در سال 1371 به مدت یکسال به السد قطر رفت سپس از سال 72 دوباره به استقلال برگشت و تا سال 1375 در این تیم بود. مدتی در پاس تهران سپس در کشاورز بود تا اینکه چند سال در بالستیر خالسا سنگاپور بازی کرد و در نهایت سال 1377 به پرسپولیس رفت و با این تیم از فوتبال بازنشسته شد. وی سابقه مربیگری در تیم های مختلف از جمله استقلال را در کارنامه کاری خود دارد.