بهرام منصور مشتاقی: فقدان پدر کشتی ایران دردناک است/ صندوق با دکتر ابطحی روحی تازه گرفتمنصور مشتاقی پیشکسوت کشتی و دارنده مدال طلای بازی‌های آسیایی 1974 تهران، فقدان ابوالملوکی پدر کشتی ایران را ضایعه ای بزرگ و دردناک برای جامعه ورزشی کشتی کشور دانست و از او به عنوان استاد بزرگ این رشته ورزشی یاد کرد.

بهرام منصور مشتاقی پیشکسوت کشتی و عضو سابق شورای کشتی فرنگی در گفت و گو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: درحال حاضر از تهران به دلیل شیوع مجدد ویروس کرونا و وضعیت قرمز آن دور شدم. درواقع در شرایط نیمه قرنطینه هستم و ماه‌هاست در خانه‌ام و جایی نمی‌روم. ما پیشکسوتان به دلیل شرایط سنی که داریم خیلی بیشتر از دیگران باید مراقب سلامتی خود باشیم.

وی در ادامه افزود: باید کرونا را خیلی جدی گرفت. درحال حاضر همه باشگاه‌ها و مراکز فرهنگی و .... بسته است این نشان دهنده وضعیت وخیم و موج شدید کرونا است که باید همگی با رعایت مسائل و پروتکل‌های بهداشتی چرخه انتقال شیوع کرونا را بشکنیم و جامعه را به وضعیت سفید برسانیم.

دارنده مدال طلای بازی‌های آسیایی تهران فقدان ابوالملوکی را ضایعه دردناکی برای ورزش کشتی کشور دانست و گفت: او پدر کشتی و استاد بزرگ این رشته ورزشی بود. شاگردان بسیاری از جمله تاجیک، توفیق، فردین و خیلی از کشتی گیران بزرگ ایران را تربیت کرد.

مشتاقی همچنین گفت: بنده نیز افتخار شاگردی وی را داشتم. هرطور که شده بود ماهی یکبار تلفنی با او صحبت می‌کردم یا با اکبر فیض و صدرالدین کاظمی به دیدنش می‌رفتیم، در هر صورت کهولت سن است و نمی‌شود با آن جنگید. فقدانش غم بزرگی است. روحش شاد و یادش گرامی باشد.

این پیشکسوت کشتی با بیان اینکه " صندوق از زمانی که دکتر ابطحی در راس آن قرار گرفته خیلی بهتر شده است" اظهار کرد: خیلی از پیشکسوتان با توجه و تکریم معنوی جانی دوباره می گیرند. مراسم و بزرگداشت‌هایی که سال گذشته برای پیشکسوتان گرفته شد نشان داد که دکتر ابطحی در صندوق چقدر موفق عمل کردند. این مجموعه با دکتر ابطحی روح تازه‌ای گرفت و ازین بابت از ایشان تشکر و قدردانی می‌کنم.

انتهای پیام