پیشکسوت والیبال بانوان: مراعات موازین بهداشتی مهم ترین راه مقابله با کروناست/ منتظر پایان کرونا و از سرگیری برنامه های خوب صندوق حمایت هستیمپری فردی پیشکسوت والیبال بانوان تاکید کرد همه ما می دانیم که اصلی ترین راه کاهش مرگ و میر ناشی از کرونا مراقبت و مراعات خود مردم است.

فردی در گفت و گو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: این روزها همه ما نگران هستیم، کرونا بر تمامی جنبه های مختلف زندگی ما تاثیر گذاشته و ممکن است هر لحظه خودمان یا یکی از عزیزانمان به بیماری کووید19 مبتلا شویم بنابراین تنها راه ایمن نگاه داشتن خود از این بیماری رعایت توصیه ها و موازین بهداشتی است تا درصد ابتلا و مرگ و میر را کاهش دهیم.

وی افزود: من هم با توجه به سن و سال و شرایطم خیلی مراقب هستم و تا آنجایی که ممکن است از خانه خارج نمی شوم. البته چون من به ورزش عادت دارم در ساعات اولیه صبح با رعایت فاصله و با ماسک و شیلد به پیاده روی می روم و کمی نرمش هم می کنم.

این پیشکسوت والیبال با تاکید بر اینکه در خانه ماندن و کم تحرکی هم از لحاظ جسمی و هم روحی تاثیرات منفی بر جای می گذارد، ادامه داد: پیشکسوتان باید برای ساعاتی که در خانه هستند برنامه ریزی کنند و مهم ترین مساله این است که ورزش را فراموش نکنند. ما ورزشکاران ناگزیریم با شرایط موجود کنار بیاییم و بهترین عملکرد را برای سلامت خود داشته باشیم. همسرم آقای سیروس پور نیز همچون من هر روز در خانه ورزش و نرمش می کند.

فردی در خصوص برگزاری مسابقات ورزشی گفت: از نظر من مسابقاتی که ضرورتی ندارند نباید برگزار شوند از طرفی اغلب مسابقات بین المللی و جهانی لغو شده و قطعا در حال حاضر سلامت اولویت جامعه جهانی است. همچنین مسابقه بدون تماشاچی جذابیتی ندارد و انگیزه ورزشکاران را کم می کند. در مورد فوتبال باید تکلیف قهرمان لیگ مشخص می شد ولی برای رشته هایی چون والیبال و بسکتبال چنین الزامی وجود ندارد.
فردی در ادامه با اشاره به عملکرد خوب صندوق در یک سال اخیر گفت: از زمان حضور دکتر ابطحی برنامه های خوبی در صندوق اجرا شده که رضایت پیشکسوتان را نیز به همراه داشته است. برگزاری مراسم های متعدد تجلیل و تولد باعث شد تا قهرمانان رشته های مختلف از ادوار متفاوت گرد هم بیایند و تجدید دیدار کنند و هم دوره ای های خود را ببینند.
وی ضمن تشکر از زحمات صندوق و ابتکار عمل دکتر ابطحی ابراز امیدورای کرد که با پایان بحران کرونا دوباره برنامه های خوب صندوق از سر گرفته شود.

پری فردی متولد ۱۵ اسفند ۱۳۲۶ خورشیدی در تهران) بازیکن والیبال و مربی ایرانی است. وی همسر پرویز سیروس‌پور است. وی از سال ۱۳۴۵ تا ۱۳۵۵ بازیکن تیم ملی والیبال بود. در ششمین دوره بازی‌های آسیایی در بانکوک به همراه تیم ملی والیبال زنان ایران حضور پیدا کرد و مفتخر به کسب مقام سوم و مدال برنز گشت. این اولین مدال آسیایی ورزش زنان ایران بود.