حیدری: از سرگیری مراسم های تجلیل اتفاق خوبی استسید علی اکبر حیدری پیشکسوت کشتی معتقد است از سرگیری مراسم های تجلیل توسط صندوق با رعایت پروتکل های بهداشتی اتفاق خوبی در این روزها است.

حیدری در گفت و گو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: در یک سال گذشته تمام مردم دنیا با کرونا درگیر بودند و شرایط و محدودیت هایی که این بیماری ایجاد کرد باعث دوری از عزیزان و دلتنگی برایشان شد. بنابراین آغاز دوباره مراسم های تجلیل صندوق فرصت خوبی برای رفع این دلتنگی ها و دوری ها بود.

وی افزود: با گذشت تقریبا یک سال از شیوع کرونا حالا دیگر اغلب مردم می دانند چه طور به زندگی خود با وجود این ویروس ادامه دهند و با رعایت پروتکل ها و فاصله اجتماعی محیط را برای خود و دیگر افراد جامعه امن نگه دارند و در عین حال به امور جاری زندگی خود برسند.
حیدری افزود: خوشبختانه صندوق حمایت نیز با رعایتِ پروتکل ها و فاصله گذاری اجتماعی بعد از وقفه ای چند ماهه، با ایجاد شرایط مطلوب و در بهترین وضعیت با تعداد محدود دوباره مراسم های تجلیل را آغاز کرده است که این اقدام جای تشکر و قدردانی دارد زیرا چنین دورهمی هایی، دلخوشی این روزهای پیشکسوتانی است که اغلب فراموش شده بودند.

این پیشکسوت کشتی گفت: برگزاری خوب و عالی مراسم قبلی صندوق نشان داد که صندوق در کنار احترام و تکریم بزرگان ورزش، سلامت روح و جسم آن ها را نیز به خوبی مورد توجه قرار داده و از دکتر ابطحی برای مدیریت این مجموعه و ارائه خدمات مناسب به جامعه هدفش باید تشکر کرد.
حیدری ابراز امیدورای کرد که ویروس کرونا هرچه زودتر از زندگی مردم جهان و ایران محو شود تا دوباره با خیال آسوده در کنار هم گرد آمد و قدر با هم بودن ها را بیشتر از قبل بدانند.

سید علی اکبر حیدری قهرمان ارزنده و پر افتخار کشتی کشور در دهه چهل بوده است. وی در سال 1320 در تفرش به دنیا آمد. حیدری دارنده مدال برنز المپیک توکیو در سال 1964 و مدال نقره بازی های آسیایی بانکوک در سال 1966 در دسته ۵۲ کیلو گرم بوده است. وی در دوران ورزش حرفه ای بارها در تورنمنت های بین المللی صاحب عنوان شد از جمله دوبار قهرمانی در جام تفلیس و قهرمانی در جام دانکولف. وی یکی از مربیان تیم ملی کشتی آزاد در مسابقات جهانی ۱۹۷۷ بود. این پیشکسوت ارزنده کمتر از دوسال پیش با اهدای مدال المپیک خود توانست یک جوان را از مجازات قصاص نجات دهد و در کنار قهرمانی به جوان ها درس پهلوانی نیز بدهد.