کلانی: برنامه های صندوق همچون مُسکنی برای پیشکسوتان استحسین کلانی پیشکسوت فوتبال معتقد است برنامه های حمایتی و مراسم های تجلیل صندوق همچون مسکنی برای پیشکسوتان است.

کلانی که به تازگی توسط صندوق حمایت مورد تجلیل قرارگرفته در گفت و گو با روابط عمومی این مجموعه گفت: از زمان حضور دکتر ابطحی شاهد برنامه هایی هستیم که با ایده و افکار و آینده نگری خاص وی شکل گرفته و امیدواریم که استمرار داشته باشد.

وی با بیان اینکه مراسم های تجلیل از پیشکسوتان بسیار آبرومندانه و جامع برگزار می شود، افزود: پیشکسوتان افرادی هستند که سال ها زحمت کشیدند و برای کشورشان سرافرازی و افتخار آوردند اما در دوران بازنشستگی، مورد بی مهری و فراموشی قرار گرفتند. بنابراین برنامه های صندوق چون مسکنی برای آن هاست.

وی ادامه داد: بعد از سال ها که پیشکسوتان ما ناخودآگاه و ناخواسته در حال از دست دادن هویت خود بودند دوباره با اقدامات اخیر صندوق، دارای یک هویت جدید شده اند و باز هم با غرور پا به خانه خودشان می گذارند.

کلانی ادامه داد: دکتر ابطحی تنها بدعت گذار مراسم تجلیل نبودند و کارهای قابل توجه دیگری نیز درمدت محدود حضور در صندوق انجام داده اند. ما پیشکسوتان هم اکنون مکانی داریم که با خیال آسوده در آن گرد هم بیاییم. مدیرعامل صندوق به فکر تهیه مسکن برای پیشکسوتان هستند و پروژه های دیگر نیز دارند. تمام هم و غم دکترابطحی در نشست های مختلف فقط خدمت به پیشکسوتان است.

حسین کلانی در دوران فوتبال خود توانست ۴ بار آقای گل شود، ۲ بار در جام منطقه‌ای ایران (یک بار مشترک با صفر ایرانپاک)، یک بار در جام باشگاه‌های تهران (۱۳۴۸) و یک بار در جام ملت‌های آسیا ۱۹۷۲. وی در شهرآورد سیزدهم تهران ۶ - ۰ مقابل تاج، برای پرسپولیس گل زد.