قبادیان: با لیگ متمرکز کشتی موافق نیستممدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی صدرای زیراب ( مازندران) معتقد است لیگ برتر کشتی در شرایط غیرکرونایی باید به صورت دوره ای برگزار شود تا تمام تیم ها از مزایای میزبانی بهره ببرند.

محبوب قبادیان در گفت و گو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: باشگاه فرهنگی ورزشی صدرای زیراب سال 83 با تشکیل تیم کشتی فعالیت خود را آغاز کرد و بعد از آن در رشته های مختلف آقایان و بانوان به کار خود ادامه داد.

وی افزود: فوتسال، کاراته، تکواندو، جوجیتسو، کیک بوکسینگ، اسکیت، فوتبال آقایان و تیراندازی جانبازان و معلولان از جمله رشته هایی بود که باشگاه صدرا در آن تیمداری کرده و در سطح ملی و بین المللی موفق بوده است.

دکتر قبادیان ادامه داد: کسب عنوان قهرمانی تیم تیراندازی جانبازان و معلولان در جام جهانی آتلانتا و چندین دوره قهرمانی در مسابقات کاراته وان پاریس از جمله عناوین برون مرزی تیم های این باشگاه بوده است. همچنین حضور تیم کشتی و تکواندو در لیگ برتر و تیم های دیگر در سایر لیگ ها از جمله فعالیت های این باشگاه در ارتقای رشته های مختلف در منطقه زیراب بوده است.

وی با بیان اینکه قهرمانانی چون مهدی زاده در کاراته و کمیل قاسمی در کشتی عضو تیم صدرا بوده اند، اظهار کرد: در حال حاضر باشگاه صدرا در هیچ لیگی تیم ندارد و تمرکزش بر سنین پایه و استعدادیابی و پرورش آن است.

قبادیان با بیان اینکه به دلیل برگزاری متمرکز لیگ برتر کشتی، تیم صدرا از حضور در لیگ انصراف داده، افزود: زمانی که لیگ کشتی به صورت رفت و برگشت بود در آن حضور داشتیم ولی با توجه به شرایط فعلی و برگزاری متمرکز لیگ از شرکت در رقابت ها انصراف دادیم زیرا لیگ متمرکز تاثیری در بالابردن سطح کشتی منطقه ما ندارد.

وی اضافه کرد: وقتی مسابقات به صورت رفت و برگشت باشد مردم به تماشای رقابت ها می آیند. در زمان مسابقات لیگ سالن کشتی ما پر بود که باعث می شد، جوان ترها به ورزش و کشتی جذب شوند.

قبادیان در مورد عملکرد صندوق حمایت گفت: از زمان حضور دکتر ابطحی بعنوان مدیرعامل فعالیت های صندوق پررنگ شده است و پیشکسوتان به این باور رسیده اند که فراموش نشده اند.

محبوب قبادیان سال ها در رشته کشتی بعنوان مربی و داور حضور داشته است.