نراقی: مربیان داخلی از حمایت مناسبی برخوردار نیستند/ اقدامات صندوق ماندگار استهادی نراقی پیشکسوت فوتبال کشور معتقد است فوتبال ما امروزه بیشترین آسیب را از تصمیم های نادرست می خورد.

نراقی در گفت و گو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: من به مربی ایرانی بسیار اعتقاد دارم. آن ها شایستگی های بسیار دارند ولی مساله این است که مدیران باشگاه ها و تیم ها هیچ حمایتی از مربیان نمی کنند.

وی ادامه داد: بارها شاهد بوده ایم که مربی داخلی برای تیمی انتخاب می شود و بعد از نتایج مدیران باشگاه تصمیم به اخراج او می گیرند اما نکته قابل توجه این است که این نتیجه انتخاب و تصمیم نادرست مدیران باشگاه بوده است نه مربی.

نراقی تصریح کرد: چه استعدادهایی که با چنین تصمیم های سریع و بدون فکر در ورزش ما به ویژه فوتبال سوخت شدند. اگر بازیکنی پتانسیل مربی شدن دارد باید مدیران باشگاه برنامه ریزی کنند و او را به دوره های مربیگری بفرستند صرف اینکه یک بازیکن خوب بوده دلیل بر این نیست که مربی خوبی هم باشد، بلکه باید برای این کار آموزش ببیند.

بازیکن سابق استقلال تاکید کرد: نکته مهم دیگر عدم توجه به خواسته های مربیان داخلی است. متاسفانه مربی داخلی اگر امکاناتی بخواهد برایش فراهم نمی شود و حتی ممکن است کنار گذاشته شود ولی اگر مربی خارجی خواسته ای نامعقول داشته باشد حتما پیگیری می شود.

نراقی اضافه کرد: متاسفانه اکثر باشگاه ها و مدیران فوتبال به بازیکن تعهدی ندارد و معمولا طبق قرارداد پرداختی آن ها داده نمی شود. مربی از چنین بازیکنی چطور می تواند انتظار کار کردن و حرف شنوی داشته باشد.

وی اظهار کرد: در ورزش ما استعدادها و جوان های بسیار هستند که در جهان حرف برای گفتن دارند اما این مهم در گرو مدیران قوی و خوبی است.

نراقی در ادامه با اشاره به شرایط کرونا گفت: من هم مانند همه مردم در یک سال گذشته رفت و آمدهایم را محدود کردم و رعایت پروتکل های بهداشتی را ضرورتی برای حفظ سلامت خود و جامعه می دانم. امیدوارم شرایط بهبود پیدا کند چون ندیدن دوستانم و اخبار بد این روزها روحیه همه مان را ضعیف کرده است.

پیشکسوت استقلال در خصوص عملکرد صندوق گفت: برنامه های اخیر صندوق چون برگزاری مراسم های تقدیر از پیشکسوتان کار بسیار ارزنده ایست که در تاریخ صندوق خواهد ماند. تقدیر از پیشکسوت 80 ساله در واقع تقدیر از جوان 20 ساله است. او وقتی این احترام را می بیند بیشتر انگیزه می گیرد تا در میادین افتخارآفرینی کند چون مطمئن می شود که آینده او نیز پر از احترام و قدرشناسی است. در واقع هر کاری برای پیشکسوتان انجام می شود به نسل جدید برمی گردد.

وی افزود: در این سال ها که به صندوق رفت و آمد داشته ام از پرسنل و کارکنان این مجموعه بغیر از احترام ندیده ام. بدون شک در انجام کارهای بزرگ مشکلاتی هم هست امیدوارم سیستمی در صندوق تعریف شود تا در مورد مراحل انجام بیمه برای پیشکسوتان با سنِ بالا سهولت ایجاد شود.