گفت و گو با رئیس هیات کشتی سرعین/ پرویز موسی زاده: با رعایت پروتکل های بهداشتی، ورزش قهرمانی را در این دوران سرپا نگاه داریمپرویز موسی زاده رئیس هیات کشتی شهرستان سرعین گفت: تمام دنیا فعالیت های ورزشی را آغاز کرده اند ما نیز باید با رعایت پروتکل های بهداشتی ورزش قهرمانی و حرفه ای را سرپا نگاه داریم.

موسی زاده پیشکسوتِ زحمتکش کشتی در گفت و گو با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: خانه کشتی سرعین در زمان کرونا نیز با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی همچنان تمرین ها و اردوهای تیم ملی را در رده های مختلف برگزار می کند.

وی اضافه کرد: قبل از شیوع کرونا در خانه کشتی سرعین سالانه دو تا سه بار تمرینات و مسابقات بین المللی برگزار می شد و همین باعث می شد تا کشتی گیران، مربیان و داوران ما با کشتی روز در ارتباط باشند اما کرونا باعث توقف چند ماهه این فعالیت ها شد.

موسی زاده تاکید کرد: از آنجایی که در تمام دنیا فعالیت های ورزشی آغاز شده است ما نیز در خانه کشتی با مراقبت ها و رعایت های لازم مسابقات و تمرین ها را از سر گرفته ایم. هم اکنون علاوه بر ضدعفونی کردن مداوم تجهیزات و سالن، باقی دستورالعمل ها در خصوص سلامت ورزشکاران از جمله عدم حضور تماشاچیان را رعایت می کنیم زیرا در درجه اول جان ورزشکاران اهمیت دارد.

وی در خصوص اهمیت خانه کشتی سرعین در این شهر گفت: خانه کشتی سرعین در سال 92 کلنگ خورد و در سال 97 تاسیس شد. با توجه به امکانات خوب تمرین، خوابگاه و شرایط آب و هوایی مناسب هم اکنون تمرین کشتی گیران و اردوهای تیم ملی برای مسابقات مختلف در آن برگزار شده که آخرین تمرینات تیم ملی کشتی ناشنوایان بود.
رئیس هیات کشتی سرعین افزود: این مساله باعث شده تا ارتباطی که کشتی گیران، مربیان و داوران ما با کشتی روز کشور و جهان داشتند قطع نشود زیرا شهر سرعین دارای پتانسیل خوبی در کشتی است.

موسی زاده در خصوص فعالیت ورزشی خود گفت: از سال 1349 کشتی را شروع کردم و نزدیک به 50 سال است که در حوزه کشتی فعال هستم. چند دوره نایب قهرمان کشتی نوجوانان کشور شده ام. از زمانی که از ورزش کناره گیری کرده ام مربی گری را آغاز کردم و هم اکنون رئیس هیات کشتی سرعین هستم.

وی که اولین باشگاه کشتی در سرعین را بنیان نهاده است، اظهار کرد: قبل از تاسیس اولین باشگاه به علاقمندان کشتی در خانه تمرین می دادم. بعد از آن یک تعمیرگاه اجاره و در آنجا تشک پهن کردم و تمرین را شروع کردم. در سال 1379 اولین باشگاه را در سرعین تاسیس کردم و بعد از آن درخواست تاسیس خانه کشتی در سرعین را دادم.

رئیس هیات کشتی سرعین ادامه داد: تمرکز ما بر کشتی پایه است و همیشه در تیم های ملی دو تا سه کشتی گیر داشته ایم.
موسی زاده افزود: افرادی چون من سال ها برای ورزش کشور کار کرده اند و کنار ورزش مانده اند بدون شک مجموعه هایی چون صندوق در حمایت و دلگرمی پیشکسوتانی چون من بسیار موثر است.