محبی پیشکسوت کشتی: کشتی ایران می تواند همزمان دو تیم برای مسابقات داشته باشد/ خدمات صندوق روز به روز بیشتر شده استمهدی محبی پیشکسوت کشتی کشور معتقد است کشتی ایران غنی از کشتی گیر است به طوریکه می تواند همزمان دو تیم ملی کامل تشکیل دهد.

محبی در گفت و گوی با روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور گفت: کشتی ورزش اول کشور ماست و کشتی گیران بسیار آماده و شاخصی برای حضور در رقابت های بین المللی وجود دارد بنابراین می توانیم دو تیم خوب به مسابقات جهانی و بازی های آسیایی که به فاصله چند روز از یکدیگر است اعزام کنیم.

وی ادامه داد: برگزاری مسابقات انتخابی قوی تر و کوتاه تر شدن اردوها به کیفیت کار تیم ملی کمک می کند من معتقدم اردوهای بلند مدت به ضرر تیم ملی است و ورزشکاران را از ریتم خارج می کند.

محبی در خصوص برگزاری لیگ کشتی گفت: برگزاری لیگ از جنبه درآمدزایی برای برخی کشتی گیران خوب است اما خیلی نفعی برای کشتی کشور ندارد بهتر است به جای برگزاری لیگ مسابقاتی در سطح محلات، شهرستان ها و استان ها برگزار شود زیرا چنین رقابت هایی برای کشتی پایه بسیار مفید است و سکوی پرتابی عالی است.


این پیشکسوت در خصوص خدمات صندوق حمایت اضافه کرد: نقش حمایت گر صندوق بعد از حضور دکتر ابطحی دو چندان شده است و خدماتش روز به روز بیشتر و بهتر شده است. برگزاری مراسم های تجلیل از ابتکارهای خوب دکتر ابطحی بود. بسیاری از پیشکسوتان مدت های طولانی دیداری با یکدیگر نداشتند و از احوال همدیگر بی خبر بودند. این مراسم ها فرصتی برای تجدید دیدار و بالا رفتن روحیه پیشکسوتان شده است. امیدوارم پیشکسوتان با همکاری یکدیگر کمک کنند تا صندوق حمایت مرکز وحدتی برای آن ها شود.

مهدی محبی کشتی گیر آزادکار ایرانی در مسابقات قهرماني آسيا در سال 1988 قهرمان وزن 100 كيلوگرم شد و در سال 1987 نیز مدال برنز آسيا را به دست آورد.